Berani se utkají s HK Soči v olympijské pauze ve Frýdku-Místku!

Extraligoví hokejisté Aukro Berani sehrají během únorové olympijské přestávky přátelský zápas s týmem Kontinentální hokejové ligy HK Soči. Utkání se odehraje ve čtvrtek 22. února v 18 hodin ve Frýdku-Místku ve víceúčelové hale Polárka. „Je to pro vítaná konfrontace utkat se s týmem z Kontinentální hokejové ligy. Není běžnou záležitostí hrát s těmito celky. Pro naše hráče to bude velká zkušenost porovnat se s hokejisty, kteří pravidelně hrají KHL,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér hokejistů Zlína.
„Oslovil nás sportovní manažer Třince Honza Peterek ohledně nabídky sehrání přípravného zápasu s týmem HK Soči, který má ve druhé polovině února soustředění na severu Moravy. Souhlasili jsme a jsme rádi, že můžeme změřit síly s velmi dobrým týmem z KHL,“ řekl Jiří Šolc, sportovní manažer Aukro Berani Zlín. Střetnutí se odehraje v nové hale Polárka ve Frýdku-Místku. „Utkání má pro nás režim venkovního střetnutí, organizačně ho zajišťují místní pořadatelé,“ upřesnil Šolc.
 
Soči hraje Kontinentální hokejovou ligu, do které vstoupilo v sezoně 2014/2015 po svém založení v roce 2014. Působí v Západní konferenci, konkrétně v Tarasovově divizi a s předstihem si zajistilo v letošní sezoně postup po vyřazovacích bojů v play off o Gagarinův pohár. Soči je ve své konferenci na šestém místě a v divizi mu patří čtvrtá příčka. „Utkání nám zapadá do plánu přípravy během pauzy. Nechtěli jsme hrát více zápasů, neboť v lednu byl hodně nabitý program. Chceme kvalitně potrénovat s důrazem na fyzickou přípravu a soustředíme se na důležitý závěr základní části extraligy,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.  
 
Hokejisté Soči sídlí v dějišti zimní olympiády 2014 a domácí zápasy hrají v moderní olympijské hale Bolšoj. V logu klubu a na dresech je vyobrazen leopard. V prvních sezonách byl hlavním trenérem hokejového klubu v Soči bývalý hráč NHL a kouč CSKA Moskva Vjačeslav Bucajev, momentálně tým trénuje Sergej Zubov. Na zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu bude mít Soči trojnásobné zastoupení. Pod pěti olympijskými kruhy si zahrají obránci Adam Polášek (Česká republika), Jonathon Blum (Spojené státy) a útočník Eric O´Dell (Kanada).
--
Brankář Konstantin Barulin patří k oporám týmu Kontinentální hokejové ligy HK Soči, se kterým Zlín změří síly ve čtvrtek 22. února ve frýdecko-místecké hale Polárka. FOTO: khl.ru