středa 21. prosince 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani se utkají se sousedem v tabulce. Hraje se o čtvrtou výhru doma v řadě

Tipsport extraliga pokračuje dva dny před Štědrým dnem zápasy kompletního 31. kola. Hokejisté PSG Zlín se utkají na domácím ledě se sousedem v tabulce, týmem HC Škoda Plzeň. Západočeši nasbírali v dosavadním průběhu extraligy o dva body více než Berani, ale odehráli o jeden zápas více. Zlín prokazuje po výměně trenérů zlepšenou formu, z posledních pěti zápasů čtyři vyhrál a nasbíral deset bodů. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík po reprezentační přestávce vyhráli v nastaveném čase na ledě Mladé Boleslavi gólem navrátilce Zdeňka Okála. Veselý a spol. chtějí doma pokračovat ve vítězné sérii a získat čtvrtou výhru v řadě.

Zlínská družina vstoupila po prosincové pauze do extraligy úspěšně, neboť si připsala důležitou výhru v Mladé Boleslavi. Vyrovnávací gól Michala Popelky v 56. minutě zařídil prodloužení, které rozsekl ve třetí minutě přesnou ranou z mezikruží Zdeněk Okál. Ten se vrátil na extraligový led po více než třech měsících kvůli operaci kolena. „Návrat zvládl nad naše očekávání a udělal nám radost. Sice jsme věděli, jak trénuje, ale zápas je něco jiného. Důležitým momentem bylo, že jsme se ubránili přesilovce domácích pět na tři. Kdyby padl gól na 1:3, už bychom to těžko obraceli,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín. Berani vyšli v předchozích pěti zápasech venku zcela naprázdno a připsali si body z cizího ledu po dlouhých šesti týdnech!

V sestavě Zlína scházela v mnulém zápase dvojice nejproduktivnějších hráčů. Roberts Bukarts a Petr Holík kvůli zdravotním trablům nehráli. Objeví se na ledě při zápase s Plzní? „Rozhodne se až v den utkání. Sami se musí rozhodnout, zda budou týmu platnými hráči. Není vyloučené, že nastoupí, určitá šance tam je. Na druhou stranu je potřeba pochválit hráče, jak se při jejich neúčasti semkli v Boleslavi,“ vysvětlil Svoboda. Mimo hru zůstává nadále zraněný junior Michal Gago

Berani změří síly s Plzní, Zlín v případě tříbodové výhry soupeře v tabulce přeskočí. V letošním měření sil vyhrál vždy hostující celek. „Na utkání se dobře připravíme. Chystáme pro hráče důležité informace o soupeři, většinou vycházíme z posledních zápasů. Víme, že teď překvapivě zvládli bitvu s Kometou. Ale věříme, že naše mužstvo má sílu a chceme protáhnout úspěšnost domácích zápasů, i když hrát doma je náročnější na psychiku. Máme dobrý pocit z toho, jak to kluci zvládli v Boleslavi a jsme přesvědčeni, že se velmi dobrá atmosféra promítne i do zítřku,“ uvedl devětačtyřicetiletý kouč.

Západočeši prožívají zatím nepříliš vydařenou sezonu. Momentálně jsou na příčkách mimo předkolo play off. „Předvádí hodně bruslivý, silový hokej. Nedávají příliš gólů, nicméně mají ve svém středu pár hráčů, kteří individuálně rozhodují zápasy. Jdeme do duelu s respektem k soupeři, ale v žádném případě ne ustrašeně. Soustředíme se na naši hru, co můžeme hrát. Z velké části se nám to daří, věci jsou vidět a hráči změnám věří. Svědčí o tom, i výsledek z Mladé Boleslavi,“ uzavřel Robert Svoboda, který věří, že jeho tým povzbudí i v předvánočním čase hodně fanoušků.

Utkání 31. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Škoda Plzeň se hraje ve čtvrtek 22. prosince v 17:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 16 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body. Po skončení utkání proběhne u domácí střídačky oblíbená autogramiáda, podpisy rozdá nejstarší člen zlínské družiny, zkušený obránce Jiří Marušák.

Nejvyšší prohra venku: 2:8, 21. 9. 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 4:2, 6:4, Zlín venku 2:3 po nájezdech, 4:1. V letošní sezoně 2016/2017: Zlín doma 1:2 – Zlín venku 3:1.

Výsledky HC Škoda Plzeň v letošní sezoně 2016/2017: venku Chomutov 4:6, Zlín 2:1, Liberec 1:2, Mladá Boleslav 2:3, Karlovy Vary 2:1 po nájezdech, Pardubice 2:4, Vítkovice 1:4, Třinec 4:3, Brno 5:8, Olomouc 5:2, Hradec Králové 4:1, Litvínov 0:2, Sparta 1:2, Chomutov 1:2 po prodloužení - doma Třinec 1:2, Brno 3:6, Olomouc 5:6 po prodloužení, Hradec Králové 4:3 po prodloužení, Litvínov 3:4, Sparta 0:5, Liberec 0:5, Hradec Králové 3:1, Chomutov 2:1, Zlín 1:3, Mladá Boleslav 1:0, Vítkovice 3:5, Karlovy Vary 3:1, Pardubice 3:4 po nájezdech, Liberec 5:2, Třinec 0:1, Brno 2:1 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů Plzně po 30. extraligovém kole: 1. Dominik Kubalík 24 (16 + 8), 2. Jaroslav Kracík 19 (4 + 15), 3. Tomáš Svoboda 15 (10 + 5), 4. Ondřej Kratěna 15 (6 + 9), 5. Lukáš Pulpán 11 (5 + 6), 6. Jakub Lev 9 (6 + 3), 7 . Miroslav Indrák 8 (4 + 4), 8. Petr Kadlec 7 (0 + 7), 9. Petr Kodýtek 6 (3 + 3), David Sklenička 6 (3 + 3) atd.

Statistiky brankářů: Matěj Machovský (25 zápasů) - průměr 2.43 golů na zápas, úspěšnost 91.84 %, Lukáš Sochůnek (3 zápasy) – průměr 1.21 gólů na zápas, úspěšnost 94.83 %, Patrik Polívka (2 zápasy) - průměr 3.20 golů na zápas, úspěšnost 89.47 %, Alexandr Hylák (5 zápasů) – průměr 5.36 gólů na zápas, úspěšnost 80.77 %.

Sestava Plzně v minulém extraligovém kole: Machovský - P. Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Slovák, Frühauf - T. Svoboda, Kratěna, D. Kubalík - M. Chalupa, Stach, Lev - Vondráček, Koreis, Švarc - Indrák, Preisinger, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.