úterý 05. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani se utkají v předehrávce s Hradcem. Doma osm výher v řadě

Tipsport extraliga pokračuje v úterý 5. prosince ve Zlíně předehrávkou 34. kola. Na ZS Luďka Čajky míří druhý celek v tabulce Mountfield HK Hradec Králové, pro Berany velmi oblíbený soupeř na domácím ledě. Zlín porazil soupeře z východních Čech ve vzájemných zápasech osmkrát v řadě! Veselý a spol. mají před prosincovou extraligovou pauzou na programu sérii tří zápasů v řadě doma. V neděli porazili Pardubice 5:2, na Mikuláše hrají s Hradcem a v pátek zakončí domácí šňůru střetnutím s Libercem. Utkání s Mountfieldem HK začíná v 17:30 hodin. Přijďte svými hlasivkami povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body!

„Řekli jsme si, že chceme získat z těchto zápasů  šest bodů. Tři už máme z nedělního souboje s Pardubicemi. Uvidíme, kolik bodů vybojujeme ze zápasů s Hradcem Králové a Libercem. Kluci samozřejmě cítí určitý tlak. Vědí, že doma je potřeba pravidelně bodovat, slyší to zleva i zprava. Teď jsme vyhráli na vlastním ledě dva zápasy. Věřím, že se nám bude dařit i nadále,“ pověděl Martin Hamrlík, asistent trenéra.

Hradec Králové se propracoval po ospalém začátku extraligy s nabitým kádrem do popředí tabulky. Mountfield bodoval v osmi z posledních deseti zápasů, přičemž osmkrát vyhrál. Svěřenci zkušeného trenéra Václava Sýkory vybojovali doposud již 55 bodů  „Mají od první do čtvrté pětky velmi šikovné hráče.  Přesilovky řídí zkušený Jarda Bednář. Každopádně je to silný soupeř. Zápasy jdou nyní v rychlém sledu a příliš věcí se měnit nebude. Začíná se za stavu 0:0 a vůbec není důležité, že Hradec je druhý v tabulce. Kdo by řekl před sezonou, že Jihlava bude bodovat a trápit Spartu,“ uvedl zlínský asistent trenéra.

Berani porazili Mountfield doma osmkrát v řadě a ztratili za tu dobu jen dva body! Není bez zajímavosti, že Východočeši naposledy vyhráli na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně před třemi a půl lety, stalo se to přesně 19. března 2014 ve druhém zápase čtvrtfinálové série zásluhou výhry 3:2. „Pořád jsou to jen čísla. Obecně v extralize příliš gólů nepadá. Všichni se zaměřují na defenzivy a prosadit se přes obranný val soupeřů je velmi obtížně. Čekám tuhý boj a doufejme, že to dopadne pro nás dobře,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér. A právě tuhý boj to byl v prvním duelu letošní sezony, který i po prodloužení skončil 1:1. Zlín nakonec rozhodl o výhře v nájezdech zásluhou Robertse Bukartse. Pevným pilířem hradecké sestavy je brankář Patrik Rybár, který vévodí extraligovému hodnocení gólmanů. Nejlepším střelcem je Bedřich Köhler, který v minulých sezonách úspěšně působil ve Zlíně.

Na marodce je stále zkušený obránce David Nosek, s jeho návratem se počítá na  přelomu roku. Další bek Jakub Ferenc je po operaci tříštivé zlomeniny prstu na ruce a zhruba měsíc si odpočine od hokeje. "Věříme, že nás fanoušci povzbudí, přijdou do ochozů v hojném počtu a vytvoří nám domácí kulisu," přál si trenér Robert Svoboda..

Předehrávka 34. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – Mountfield HK Hradec Králové se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v úterý 5. prosince v 17:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 16 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Zápasový bulletin Zlínské buly k utkání s Hradcem Králové najdete ZDE

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Hradce Králové v české extralize:
CELKEM: 28 zápasů, 12 – 5 – 0 – 1 - 10, celkové skóre 73:66, 45 bodů
DOMA: 14 zápasů, 9 – 3 – 0 – 1 - 1, celkové skóre 48:23, 32 bodů
VENKU: 14 zápasů, 3 – 2 – 0 – 0 - 9, celkové skóre 25:43, 13 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 1:2 po nájezdech, 22. listopadu 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 28. února 2017 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016:
Zlín doma 2:1, 4:1 –  Zlín venku 1:2, 1:3. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 3:2 po prodloužení, 4:1 - venku 1:4, 3:1. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 2:1 po nájezdech  - venku 1:5.

Výsledky Hradce Králové v letošní sezoně 2017/2018: venku Liberec 0:3, Litvínov 0:3, Olomouc 3:1, Zlín 1:2 po nájezdech, Chomutov 3:2, Jihlava 2:0, Kometa Brno 2:1, Plzeň 0:1, Třinec 3:0, Olomouc 0:1, Sparta 2:1 po prodloužení, Mladá Boleslav 2:1 po nájezdech, Vítkovice 6:3, Pardubice 2:3, Liberec 4:5 po nájezdech – doma Kometa Brno 2:4,  Plzeň 4:3 po prodloužení, Třinec 3:1, Sparta 2:3, Mladá Boleslav 2:1, Vítkovice 2:0, Pardubice 6:0, Liberec 3:1, Litvínov 4:5 po nájezdech, Zlín 5:1, Chomutov 3:2 po prodloužení, Jihlava 5:2, Mladá Boleslav 4:2, Brno 1:0 po nájezdech.

Kanadské bodování hokejistů Mountfield HK po 28. extraligovém kole:
1. Rudolf Červený 21 (11 + 10), 2. Jaroslav Bednář 20 (6 + 14), 3. Petr Koukal 19 (7 + 12), 4. Bedřich Köhler 17 (13 + 4), 5. Michal Dragoun 12 (6 + 6), 6. Andris Džerinš 11 (3 + 8), 7. Blaž Gregorc 11 (3 + 8), 8. Filip Pavlík 10 (0 + 10), 9. Lukáš Vopelka 9 (5 + 4), Oskars Cibulskis 9 (5 + 4),  11. Richard Jarůšek 8 (5 + 3), 12. Roman Kukumberg 8 (3 + 5), 13. Lukáš Cingel 8 (2 + 6), 14. Martin Látal 6 (2 + 4), 15. Dominik Graňák 5 (0 + 5), 16. Martin Pláněk 4 (1 + 3), 17. Jiří Šimánek 3 (1 + 2), 18. Patrik Miškář 2 (1 + 1), 19. Mislav Rosandič 2 (0 + 2), René Vydarený 2 (0 + 2), 21. Tomáš Zigo 1 (1 + 0), Radovan Pavlík 1 (1 + 0), 23. Petr Zámorský 1 (0 + 1), Jan Berger 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 24 hráčů.

Střelci: 13 – Köhler, 11 – Červený, 7 – Koukal, 6 – Bednář, Dragoun, 5 – Vopelka, Cibulskis, Jarůšek, 3 – Džerinš, Gregorc, Kukumberg, 2 – Cingel, M. Látal, 1 – Pláněk, Šimánek, Miškář, Zigo, R. Pavlík.

Statistiky brankářů
: Patrik Rybár (20 zápasů/1172 odchytaných minut) - průměr 1,28 golů na zápas, procento úspěšnosti 94,48, Jakub Sedláček (7 zápasů/402 odchytaných minut) - průměr 2,39 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,06 – Jaroslav Pavelka (4 zápasy/200 odchytaných minut) - průměr 1,80 golů na zápas, procento úspěšnosti 94,44.