pátek 14. ledna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani stáhli náskok Třince na rozdíl kontaktního gólu, nakonec prohráli 2:6

Hokejisté PSG Berani prohráli v zápase 41. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Oceláři Třinec 2:6. Úřadující mistři nastoupili k zápasu z karantény a v sestavě se objevila hned šestice hráčů z rezervního týmu ve Frýdku-Místku. Berani hráli rovněž v neúplné sestavě, pro nemoc chyběli Daniel Gazda, Ondřej Němec, Zdeněk Okál a Patriks Zabusovs, zraněný je Bedřich Köhler a disciplinární trest si odpykává Martin Novotný. S týmem neodcestoval do Třince ani hlavní trenér Luboš Jenáček, který je v izolaci. Oceláři využili v úvodní třetině dvě přesilové hry a vytvořili si před první sirénou náskok 3:1. Zlínští ještě snížili ve 36. minutě na rozdíl jediného gólu, ale Třinec přidal v závěrečné třetině další tři góly a zápas s přehledem dovedl do vítězného konce. Berani na body proti oslabenému soupeři nedosáhli. Oba góly dal kapitán týmu Pavel Kubiš. Nedělní domácí zápas proti Mladé Boleslavi byl kvůli karanténě Bruslařů odvolán, Zlín hraje nejbližší zápas v úterý 18. ledna na ledě Plzně.