úterý 23. února 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani statečně drželi s lídrem extraligy krok a těsně prohráli

Zlínští hokejisté dokázali, že i proti favorizovanému soupeři se dá uhrát velmi slušný výsledek. Hráči PSG Berani Zlín prohráli v dohrávaném utkání 5. kola Tipsport extraligy 2020/21 s týmem HC Oceláři Třinec 2:3, když bojovali až do poslední vteřiny s lídrem extraligy o bodový zisk. Slezané se ujali na začátku duelu vedení, ale Zlínští ve 27. minutě srovnali stav. Hosté šli ještě před druhou sirénou do opětovného vedení, které navýšili na rozdíl dvou gólů v 51. minutě. Žižka a spol. se nevzdali a ještě zdramatizovali střetnutí, nicméně na body nedosáhli. Třinec si upevnil vedoucí postavení v tabulce a vyhrál podvanácté z posledních třinácti zápasů. Berani prohráli třetí zápas v řadě, nicméně stále živí teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů v play off, neboť Olomouc rovněž nebodovala. Branky zaznamenali Jakub Šlahař a Jan Václavek, pro něhož to byl premiérový gól v extralize. Zlín hraje v pátek 26. února na ledě Karlových Varů.