Berani v extraligové přestávce nezaháleli. Příprava proběhla podle plánu  

Celkem devět dní trvala listopadová reprezentační přestávce v Tipsport extralize. Hokejisté Aukro Berani Zlín dostali po prohraném zápase s Olomoucí dva dny zaslouženého volna a od středy se připravovali s výjimkou soboty na další program české nejvyšší soutěže. Zápasy jdou od druhé polovině listopadu v rychlém sledu, svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík odehrají během 24 dnů hned deset utkání. Náročný program ještě ztíží fakt, že první čtyři zápasy se hrají obden. 
„Vše proběhlo, jak jsme si naplánovali. Hlavní důraz byl zaměřen na kondici, kluci před nástupem na ledovou plochu pravidelně v posilovně. Všechny tréninkové jednotky jsme zvládli. Během rozběhnuté extraligové sezony není s výjimkou přestávek prostor na kondiční přípravu. Mají to tak všechny kluby, program je prakticky stejný. Hráči se dávají zdravotně do kupy a léčí si šrámy z předchozích náročných zápasů,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.
 
Zlínská družina nebyla v listopadové přestávce v kompletním složení. Lotyši Robert Bukarts, Ralfs Freibergs a dnes již bývalý zlínský útočník Rihards Bukarts byli na vítězném turnaji Euro Hockey Challenge ve Francii, mladíci Štěpán Fryšara, Martin Padrnos a Jan Václavek hráli v reprezentační „devatenáctce“ na severní Moravě přípravné zápasy proti Finům. „Především pro naše juniory to byla velká zkušenost a jsme rádi, že dostali šanci v reprezentačních výběrech. Pro klub je to skvělá reklama na úspěšnou práci s mládeží,“ upřesnil padesátiletý trenér.
 
Mužstvo se sešlo v kompletním složení včetně reprezentantů na úterním tréninku. „Těší nás, že jsou všichni zdravotně v pořádku. Kluci z Lotyšska přijeli v dobré náladě, vyhráli tam tři zápasy. Pozitivem posledních dnů je návrat na led zkušeného obránce Davida Noska. Už po operaci ramene bruslí, nicméně ještě není schopen kontaktního hokeje a plného tréninkového zatížení. Jeho návrat do extraligy ještě chvíli potrvá,“ řekl Robert Svoboda. Po zranění již trénuje s týmem slovenský útočník Radoslav Illo. Jeho krajan Marcel Petran bude nadále působit ve zlínském týmu, původní měsíční dohoda byla prodloužena. Další obránce Oldřich Horák je momentálně k dispozici prvoligovému Přerovu.
 
Zlín hraje po reprezentační přestávce ve středu 15. listopadu na ledě Hradce Králové. O víkendu se představí dvakrát fanouškům na ZS Luďka Čajky, v pátek přivítá Třinec a v neděli se utká s Mladou Boleslaví, začátky shodně v 15:30 hodin.
 
Nejbližší extraligový program po listopadové přestávce:
Středa 15. listopadu v 18 hodin: Mountfield HK Hradec Králové – venku
Pátek 17. listopadu v 15:30 hodin: HC Oceláři Třinec – doma
Neděle 19. listopadu v 15:30 hodin: BK Mladá Boleslav - doma

Úterý 21. listopadu v 18:30 hodin: HC Sparta Praha – venku

Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín se potili v listopadové přestávce i v posilovně. FOTO: ZLIN PRESS - LUKÁŠ URBANÍK