Berani v modrém podpoří děti s poruchou PAS

Kampaň "Česko svítí modře" realizována pro zvýšení povědomí veřejnosti o problematice PAS, tedy poruše autistického spektra. Děti s poruchou PAS potřebují speciální péči ve vzdělávání, sociální a zdravotní péči v této souvislosti se úzce pojí postavení těchto rodin ve společnosti, kdy jsou ohroženy sociálním vyloučením. Pojďme společně upozornit na problematiku autismu. Kampaň "Česko svítí modře" podporují i hokejisté PSG Zlín, kteří nastoupí na úvodní utkání semifinále v Třinci ve venkovní modré variantě dresu.
Věříme, že se k osvětě autismu připojíte stejně jako klub PSG Zlín i Vy a společně tak přispějeme ke zkvalitnění života osob s PAS. Zvyšováním povědomí o autismu, zabráníme například tomu, aby byly děti odebírány z rodin nebo, aby díky nevědomosti škol končily v psychiatrické léčebně, či speciálních školách přestože mají nadprůměrné IQ. I díky Vám, tak děti s poruchou autistického spektra ztratí nálepku "nevychovaných spratků". V rámci akce Rozsviťte se modře bude nasvícena například budova Zlínského kraje, Zlínské radnice, Velehrad, Morový sloup ve Vizovicích, Olomoucká radnice a řada dalších budov v České republice. 

Ve středu 2. dubna proběhne na náměstí Míru ve Zlíně od 10 do 17 hodin akce s názvem "Rozsviťte se modře" na podporu dětí žijící s poruchou autistického spektra. Během akce zahraje cimbálová, bude vystaveno rallyové auto Czech rallye týmu, horkovzdušný balon a mnoho dalších atrakcí a vystoupení. Hokejový klub PSG Zlín osvětovou akci, na níž je nachystána i autogramiáda A týmu, podporuje, autogramiády se však nemohou hráči zúčastnit vzhledem k probíhajícím semifinálovým bojům s Třineckými Oceláři. 

Problematice PAS se ve Zlíně věnuje organizace Za sklem - http://www.zasklem.com/