Berani v prosincové pauze obnovili síly a načerpali palivo do těžkých zápasů

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín v reprezentační přestávce před Vánoci rozhodně nezaháleli. Vedle pár dnů na odpočinek po náročných duelech usilovně trénovali na ledě a v posilovně. Nejvyšší soutěž nyní nabere nevídané tempo, v nepřetržitém sledu se odehraje téměř celá druhá polovina základní části Tipsport extraligy, která skončí začátkem března. Berani mají před sebou jednoznačný cíl, odpoutat se z posledního místa a vyhnout se přímému sestupu do první ligy.
Kubiš a spol. se v posledních zápasech zvedli, zlepšil se i herní projev mužstva a produktivita. Zlín měl v polovině listopadu ztrátu na předposlední Kladno třináct bodů. Během osmi zápasů po listopadové přestávce ji stáhl o osm bodů. Pomohly k tomu důležité výhry nad Olomoucí, Třincem, Spartou a naposledy v utkání s Litvínovem. Týmu hodně pomohla listopadová pauza, kdy zapracoval na kondiční přípravě a ve druhém bloku především na systémových věcech včetně taktické stránky.

Berani dostali po derby v Brně dva dny zaslouženého volna a ve středu 15. prosince se sešli opět k přípravě. Na programu byly i dvoufázové tréninky včetně třetí fáze v posilovně. „Plán tréninkové přípravy jsme splnili včetně kondičního bloku. Pilovali jsme herní formu, nacvičovali určité situace a vše splnilo svůj účel. Na jednu stranu si kluci odpočinuli a na druhou dobře potrénovali. Říkám, že jsme obnovili síly a dodali klukům palivo. Snažili jsme se připravit tak, abychom udělali opět další posun a byli dobře připraveni na porci těžkých zápasů,“ pověděl Luboš Jenáček, hlavní kouč PSG Berani Zlín.

Zlínští trénovali v týdnu během pauzy téměř v kompletní sestavě. Scházel lotyšský obránce Roberts Mamčics, který absolvoval s národním týmem přípravný turnaj ve Švýcarsku. „Jeden trénink kvůli problémům vynechal Alexandre Mallet, za Přerov hráli v páteční dohrávce Jirka Karafiát a Martin Novotný. Teď jim pomůže uzdravený bek Honza Dluhoš. Přípravu v týdnu však absolvovali s námi, až na Mamčicse jsme byli tedy kompletní. Roberts se vrátil o víkendu do České republiky a v neděli již s námi trénoval. Přijel v dobrém rozpoložení a jsem přesvědčen, že starty v národním týmu mu pomohou v další kariéře,“ uvedl Jenáček.

Tipsport extraliga se rozjede před Vánoci do pořádného tempa a už ji nečeká žádná přestávka. V nepřetržitém tempu pojede až do 8. března, kdy závěrečným 60. kolem skončí základní část. V letošní sezoně neproběhne ani tradiční únorová pauza, v době konání zimní olympiády v Pekingu soutěž bude pokračovat. Berani mají před sebou ještě 26 zápasů, ve hře je 78 bodů! „V první části byla extraliga hodně rozkouskovaná a ve druhé se téměř nezastavíme. Podmínky jsou však stejné pro všechny extraligové týmy. Nehraje se pořád, je tam pár malých pauziček v podobě volných úterků,“ všiml si zlínský trenér.

Zlínskou družinu čeká nejbližší zápas v úterý 21. prosince, kdy přivítá na domácím ledě tým HC Motor České Budějovice. Berani s Jihočechy v letošní sezoně ještě nebodovali. Je nejvyšší čas tuto nepříznivou bilanci změnit a tým kolem kapitána Milana Gulaše porazit. „Jihočeši mají kvalitní hráčský kádr se spoustou individualit. Snažíme se, co nejlépe se na zápas připravit. Chceme hrát v nastavení a podobném duchu, kdy jsme byli úspěšní. To znamená hrát poctivý hokej s dobrou obranou, abychom soupeři nedali snadno možnosti ke vstřelení branky. Musíme být zodpovědní, hrát často na kotouči a snažit se být stále úspěšní v útoku. Zkrátka vypracovat si střelecké možnosti a gólové příležitosti proměnit,“ řekl závěrem Luboš Jenáček, hlavní kouč Zlína.

Program hokejistů PSG Berani Zlín do závěru kalendářního roku 2021:
Úterý 21. prosince v 17:30 hodin: HC Motor České Budějovice doma
Čtvrtek 23. prosince v 17:30 hodin: HC Vítkovice Ridera venku
Neděle 26. prosince v 15:30 hodin: Mountfield HK Hradec Králové doma

Úterý 28. prosince v 18 hodin: Bílí Tygři Liberec venku
Čtvrtek 30. prosince v 17:30 hodin: HC Energie Karlovy Vary doma