úterý 17. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani zahájí druhou čtvrtinu doma s Vítkovicemi, začátek v 17:30 hodin

Česká nejvyšší hokejová soutěž vstoupí v úterý 17. října do druhé čtvrtiny základní části. Hokejisté Aukro Berani Zlín změří na domácím ledě síly s týmem HC Vítkovice Ridera. Veselý a spol. jdou do utkání s cílem vyhrát a navázat na předchozí velmi dobré výkony. Berani sice prohráli v neděli doma s Plzní 4:5 po samostatných nájezdech, nicméně bodovali v sedmém z posledních osmi zápasů. Zlínská družina se posunula v tabulce již na sedmé místo.

Zlín vybojoval v úvodní čtvrtině základní části extraligy celkem 19 bodů a z posledního místa v extraligovém pořadí se propracoval až do poloviny tabulky. „Rozhodně to není špatný výsledek. Můžeme se bavit, že jsme ztratili pár bodů, které byly k mání. Do nové sezony jsme vstoupili výhrou v Ostravě, ale poté přišlo trápení a pád až na dno. Přišel však obrat a začalo se nám dařit. Doufám, že budeme v nastoleném trendu  pokračovat i v další čtvrtině. Za úvodní díl extraligy panuje spokojenost,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Mužstvo podržel v úvodní čtvrtině skvělý brankář Libor Kašík. „Je základním stavebním kámenem našeho zlepšení. Má skvělou formu, výbornou fazonu a dá se na něm hodně stavět. Nicméně na posledních výhrách se podílí celý hráčský kádr, což bylo zřetelné při bitvě s Plzní,“ upřesnil padesátiletý trenér.

Veselý a spol. zvrátili nepříznivý vývoj střetnutí se Západočechy v posledním zápase a nepoložil je na lopatky ani průběžný stav 1:4. „Tým je dobře poskládaný, má charakter, což se plně prokázalo právě při tomto zápase. Při power play jsem měli i štěstí, ale to k tomu patří. Mohli jsme si sáhnout i na druhý bod. Tento zápas kluky určitě povzbudí a zvedne jim sebevědomí. Viděli, že i s Plzní se dá hrát a otočit vývoj střetnutí,“ řekl Svoboda.

Ve Zlíně se objeví v rámci 14. extraligového kola Vítkovice, které se v poslední době trápí, neboť prohrály šest z posledních sedmi zápasů a získaly za uvedené období pouhé čtyři body. Ostravané jsou v tabulce na devátém místě s 18 body, ale sehráli o zápas více než Berani.

V sestavě Zlína schází dlouhodobě zraněný obránce David Nosek (po operaci ramene) a Oldřich Horák (koleno). V minulém kole se vrátil na led zkušený bek Tomáš Žižka, nicméně po střetnutí s Plzní přibyl na marodku obránce Dalibor Řezníček. „V úterý určitě nenastoupí. Má zhmožděné rameno a podle vyšetření to není vážného charakteru. Uvidíme, kolik bude potřeba času na vyléčení. Máme v záloze mladé beky jako jsou Gazda nebo Padrnos,“ vysvětlil Robert Svoboda. Zlín ve vzájemných zápasech proti Vítkovicím vyhrál doma třikrát za sebou, podaří se to i na čtvrtý pokus?

Zápas 14. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v úterý 17. října v 17:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 16 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Bulletin Zlínské buly k utkání s týmem HC Vítkovice Ridera si můžete stáhnout ZDE

Nejvyšší prohra venku: 1:9, 13. března 1994 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:5, 3:1, venku 2:3 po nájezdech, 3:2. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 2:0, 4:3 po nájezdech – venku 1:2 po prodloužení, 4:2. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 2:1 po prodloužení.

Výsledky Vítkovic v letošní sezoně 2017/2018: venku Olomouc 4:2, Třinec 2:3, Chomutov 2:1 po prodloužení, Jihlava 2:4, Brno 1:5, Hradec Králové 0:2, Liberec 1:2 – doma Zlín 1:2 po prodloužení, Sparta 6:1, Pardubice 4:2, Mladá Boleslav 3:2 po nájezdech, Plzeň 0:2, Olomouc 3:4 po nájezdech, Litvínov 7:3.

Kanadské bodování hokejistů HC Vítkovice Ridera po 13. extraligovém kole: 1. Ondřej Roman 11 (2 + 9), 2. Radoslav Tybor 10 (8 + 2), 3. Jakub Lev 9 (4 + 5), 4. David Květoň 8 (6 + 2), 5. Marek Hrbas 6 (3 + 3), 6. Rastislav Dej 6 (1 + 5), 7. Rostislav Olesz 5 (3 + 2), 8. Patrik Zdráhal 4 (3 + 1), 9. Šimon Stránský 4 (2 + 2), 10. Karol Sloboda 4 (0 + 4) , 11. Petr Kolouch 3 (2 + 1), 12. Ivan Baranka 3 (0 + 3), Peter Trška 3 (0 + 3), 14. Roman Szturz 2 (1 + 1), 15. Lukáš Klok 2 (0 + 2), Jan Výtisk 2 (0 + 2), Daniel Kurovský 2 (0 + 2), 18. Jan Hudeček 1 (1 + 0), 19. Lukáš Kucsera 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 19 hráčů.

Střelci: 8 – Tybor, 6 – D. Květoň, 4 – Lev, 3 – Hrbas, Olesz, P. Zdráhal, 2 – O. Roman, Š. Stránský, Kolouch, 1 – Dej, Szturc, Hudeček.

Statistiky brankářů: Patrik Bartošák (12 zápasů, 691 odchytaných minut) - průměr 2,34 golů na zápas, procento úspěšnosti 91,61. Daniel Dolejš (3 zápasy, 161 minut) - průměr 1,86 golů na zápas, procento úspěšnosti 91,80.

Sestava Vítkovic v minulém extraligovém kole: Dolejš - Baranka, Hrbas, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Szturc, Š. Stránský, Kurovský - od 41. min navíc Hudeček. Trenéři: Petr, Trnka.