Berani zahájí přípravu na sezonu 26. dubna. Trénink na suchu bude delší

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín startují přípravu na extraligový ročník Tipsport extraligy 2021/22 v pondělí 26. dubna. Kondiční příprava na suchu před startem čtyřiapadesáté sezony v nejvyšší soutěži pro zlínský hokej potrvá tentokrát až do prvního červencového týdne. Letní dovolená bude zkrácená a její délka bude pouze dva týdny. Zlínské mužstvo vyjede poprvé na led v pondělí 26. července. Nový ročník extraligy premiérově s patnácti týmy začíná v olympijské sezoně již 10. září.
Zlínským hokejistům pomalu končí dovolená po neúspěšné sezoně a za pár dní se budou hlásit na startu přípravy na další extraligovou přípravu. Kondiční trénink potrvá přesně jedenáct týdnů. „Sejdeme se poprvé v nové sezoně poslední dubnový týden. Letos bude suchá příprava o trochu delší než obvykle a potrvá až do 9. července. Tím pádem bude kratší letní dovolená, letos potrvá jen dva týdny. Chceme, aby návaznost mezi suchou přípravou a ledem byla kratší. Kondiční přípravu částečně obměníme a přidáme i nové prvky. Trénink proběhne opět ve zlínských podmínkách. Máme zde vše, co potřebujeme ke kvalitní kondiční přípravě,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. 

Berani zahájí finální část přípravy na ledě v pondělí 26. července, a ta potrvá necelých sedm týdnů. Předběžně se už rýsuje skladba přípravných zápasů před startem extraligy. „Plánujeme sehrát přátelská utkání s extraligovými týmy z Moravy, čeká nás Kometa, Vítkovice nebo Olomouc. Uvidíme, zda proběhne tradiční pohárové klání Zubr Cup v Přerově. Věřme, že příští sezona už nebude výrazně ovlivněna koronavirem, odehraje se v klasickém režimu a hlavně s fanoušky na tribunách,“ pověděl třiapadesátiletý kouč Svoboda.