Berani zahájili finální část přípravy, na led vyjelo přes třicet hráčů

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín už v parném létě opět trénují. Po více než dvoutýdenní dovolené odstartovali pod vedením staronové trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík rozhodující část přípravy na ledě. Na ploše Zimního stadionu Luďka Čajky se prohánělo celkem 31 hokejistů, kteří byli rozdělení ve dvou skupinách na obránce a útočníky. Na ledě kroužilo i trio letních posil, a to obránci Ondřej Němec, Peter Trška a útočník Tomáš Mikúš. Na ledě nechyběl ani zkušený bek Tomáš Žižka, který se rozhodl prodloužit si v jednačtyřiceti letech úspěšnou hráčskou kariéru. Berani odehrají před startem extraligy celkem sedm přípravných zápasů. Nový ročník nejvyšší soutěže začíná 10. září.
Berani mají před sebou sedm týdnů závěrečné přípravy na ledě. V úvodním týdnu je čeká postupné zapracování do tréninkového procesu. Tréninky probíhají ve dvou skupinách, které jsou rozděleny na obránce a útočníky. Od druhého týdne už následuje přechod k týmové přípravě. Druhého a třetího srpna se uskuteční v Olomouci ještě funkční testy hráčů. „Nechtěli jsme jít na led dříve, aby měli kluci správnou chuť a motivaci. Končili jsme letní přípravu 7. července na ledě a dnes to vypadalo, že to bylo včera. Kádr máme téměř hotový. Velmi pozitivní zprávou je, že Tomáš Žižka se rozhodl pokračovat v kariéře, neboť se jedná o velmi důležitého hráče pro tým. Jsme rádi, že jsme přivedli trio letních posil. Věřím, že týmová chemie bude během celé sezony fungovat,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Šéfa zlínské střídačky těší i aktuální zdravotní stav hráčů. „Všichni jsou zdraví, což je značné pozitivum. Vyšli jsme hráčům během suché přípravě vstříc, někteří měli zdravotní omezení a připravovali se individuálně. Vše směřovalo k tomu, aby při nástupu na led byli všichni v pořádku, což se také stalo,“ uvedl čtyřiapadesátiletý Svoboda. 

Při startu rozhodující části přípravy na ledě nechyběli ani juniorští útočníci Dominik Luža, Lukáš Chludil, Šimon Frömel a obránce Adam Burian. Doplnili je dále osmnáctiletí beci Tadeáš Talafa a Stanislav Kunst, kteří s týmem absolvovali i suchou přípravu. Zlínský odchovanec Talafa působil v loňské sezoně ve Švédsku, kde hrál juniorskou soutěž za tým Växjö Lakers. „Momentálně všichni trénují s námi, jsou v režimu A-týmu. Brzy budou k dispozici juniorce, která hraje v polovině srpna přípravné zápasy v Rakousku a turnaj ve Švýcarsku. Šanci zabojovat o extraligu mají, ale musí přesvědčit o výkonnosti a dokázat, že jsou lepší než stávající hráči,“ řekl závěrem hlavní kouč Robert Svoboda.

Hráčský kádr PSG Berani Zlín přo zahájení přípravy na ledě na sezonu 2021/22 

Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf.

1. skupina: Tomáš Žižka, Ondřej Němec, Daniel Gazda, Peter Trška, Jakub Ferenc, Martin Novotný, Jiří Suhrada, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Adam Burian, Tadeáš Talafa, Stanislav Kunst.

2. skupina: Antonín Honejsek, Tomáš Fořt, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Lukáš Vopelka, Zdeněk Okál, Tomáš Mikúš, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Jiří Karafiát, Darek Hejcman, Matěj Sebera, Vojtěch Dobiáš, Lukáš Chludil, Dominik Luža, Šimon Frömel.
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín