Berani zahájili kondiční přípravu na suchu. Novinkou bude trénink na ledě

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín zahájili v pondělí 26. dubna suchou přípravu na nadcházející sezonu Tipsport extraligy 2021/22. Staronové trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík se hlásilo na úvodním srazu v útrobách Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně celkem 24 hráčů. Letní příprava na suchu před startem čtyřiapadesáté sezony v nejvyšší soutěži pro zlínský hokej potrvá tentokrát až do prvního červencového týdne a bude rozdělena přesně v polovině týdenní pauzou. Novinkou bude zařazení tréninků na ledě. Letní dovolená bude zkrácená a její délka bude pouze dva týdny. Rozhodující část přípravy na ledě začne 26. července.

Hráči a realizační tým zlínských Beranů se sešli v prostorách hráčské kabiny brzy ráno a již dopoledne proběhla úvodní tréninková jednotka v posilovně přilehlé PSG arény. „Udělali jsme nějaké testy, hráčům řekli, jaký máme nejbližší program letní přípravy, co nás čeká a co chceme zvládnout. Sešli se všichni hráči ze současného kádru s výjimkou obránce Daniela Gazdy, který je na reprezentačním kempu národního týmu,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Zlínští trenéři by měli mít k dispozici téměř stejný počet hráčů jako v uplynulém ročníku. „Co se týče rozsahu, tak kádr bude hodně podobný, v předchozích letech tým nebyl o nic širší. Noví hráči, kteří nás posílí, budou k dispozici od května, jak jsme plánovali. Máme připraveny i mladíky z juniorky. Věřme, že budou schopni zacelit případný výpadek v sestavě. Zařadili jsme je do letní přípravy a už v loňské sezoně odehráli pár zápasů v seniorské extralize,“ řekl kouč Svoboda. Suchou přípravu absolvují juniorští útočníci Dominik Luža (19 let), Lukáš Chludil, Šimon Frömel a obránce Adam Burian (všichni 17 let). S výjimkou posledně jmenovaného všichni již naskočili na pár zápasů do seniorské extraligy. Ve Zlíně už nebudou pokračovat David Nosek (ukončil hráčskou kariéru), Dalibor Řezníček, Jan Dufek, Jakub Herman a Jiří Ondráček. Vedení klubu oznámí posily do extraligového týmu první květnový den.

Kapitán týmu Tomáš Žižka stále řeší v jednačtyřiceti letech svou budoucnost. „Je to pro nás hráč, který má svoji důležitost. Zatím není nic konkrétního, je to otevřená záležitost. Není vyloučená žádná možnost, jakým způsobem bude Tomáš s námi spolupracovat,“ uvedl Svoboda.

Kondiční příprava bude tentokrát delší než v předchozích letech a potrvá až do 9. července. “Trochu se nám potáhne, ale není to kvůli tomu, že jsme uplynulou sezonu skončili brzy. Chceme mít krátkou pauzu mezi suchou přípravou a ledem, abychom na něj lépe navázali. Myslíme, že je to tak správné a nemusí být přestávka tak dlouhá,“ vysvětlil třiapadesátiletý hlavní trenér, který povede Berany již šestou sezonu.

Novinkou a zpestřením v letní přípravě budou jednou týdně tréninky na ledě ve Vyškově. „Zatím se odkládají, protože tam není k dispozici led. Snad to v nejbližší době povolí a podaří se tréninky uskutečnit, jak jsme plánovali. Všichni čekají, až se opatření uvolní. Potrénujeme činnosti, které nás trápily, a to zakončování, střílení branek a individuální dovednosti hráčů. Je potřeba se tomu věnovat i v letním období,“ řekl závěrem Robert Svoboda.

Tým PSG Berani Zlín v letní přípravě na sezonu 2021/22 – stav k 26. dubnu

Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének.

Obránci: Daniel Gazda (reprezentace), Jakub Ferenc, Martin Novotný, Jiří Suhrada, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Adam Burian.

Útočníci: Antonín Honejsek, Tomáš Fořt, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Lukáš Vopelka, Zdeněk Okál, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Jiří Karafiát, Matěj Sebera, Vojtěch Dobiáš, Lukáš Chludil, Dominik Luža, Šimon Frömel,

Fotogalerie