pondělí 10. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berany čeká dohrávka 6. extraligového kola v Pardubicích

Hokejisté PSG Zlín mají v těchto dnech nabitý extraligový program. V úterý 11. října je čeká dohrávka 6. kola na ledě Pardubic, v pátek se představí Veselý a spol. domácím fanouškům v duelu s hradeckým Mountfieldem a v neděli zakončí první čtvrtinu základní části utkáním v Karlových Varech. Berani vydřeli v neděli tři důležité body a cennou výhru v derby s Olomoucí. „Byla to vydřená výhra. Trpělivou hrou a zásluhou velmi dobré obranné hry a slušnému výkonu gólmana Libora Kašíka jsme vyhráli. Věřím, že budeme bodovat i na východě Čech,“ řekl po pondělním tréninku Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Zlínští hokejisté si připsali na své konto v nedělním kole důležité tři body po výhře nad Olomoucí, když na vedoucí gól Hanáků odpověděli v 5. minutě již po dvaceti vteřinách! „Byl to klíčový moment zápasu. Okamžitě jsme kontrovali a ještě v první třetině vedení strhli na svou stranu. Nebyl to sice pohledný hokej, ale dali jsme i šťastné góly. Hlavně jsme získali tři body, což byl náš prvořadý cíl. Zkrátka hodně ubojovaná výhra,“ pověděl čtyřiapadesátiletý kouč.

Berani zapomněli na nevydařený zápas v Chomutově, kde podlehli Pirátům 3:6, když třikrát inkasovali v přesilových hrách. „Na videu jsme si důkladně rozebrali utkání a především naše chyby. Řekli jsme si, že budeme hrát defenzivněji a na brejky. V příštích zápasech chceme hrát podobným stylem,“ upřesnil Vlach.

Zlín čeká v úterý bitva v Pardubicích o další důležité body. Dynamo odvolalo po nevydařeném začátku a pěti porážkách německého kouče Petera Draisaitla, kterého nahradila legenda pardubického hokeje Vladimír Martinec a dále generální manažer klubu Pavel Rohlík. K výrazným změnám došlo i v hráčském kádru, když skončili Justin Hodgman, Martin Rýgl, ale přišli Tyler Redenbach, Filip Novák nebo Hynek Zohorna. Přesto se Východočeši stále trápí v závěru tabulky, patří jim až třináctá pozice s pouhými šesti body. Pardubice porazily v základní hrací době jen poslední Karlovy Vary. „Začátek extraligy se jim nepodařil, ale mají dobré mužstvo. Teď jsem viděl jejich zápas ve Vítkovicích, nehráli vyloženě špatně, ale bohužel nedali góly. Mají dobrého gólmana a v útočné fázi jsou hodně nebezpeční,“ řekl zkušený trenér.

Berani řeší, v jaké sestavě nastoupí na pardubickém ledě. Vítězná sestava se většinou nemění, nicméně tentokrát to neplatí. „Máme z utkání s Olomoucí některé zraněné hráče a momentálně řešíme pár otazníků v sestavě. Musíme to dát nějak dohromady. Jednáme s prvoligovými kluby z Havířova a Přerova o uvolnění hráčů, které máme na střídavý start,“ uvedl Rostislav Vlach. Dlouhodobě zraněný je útočník Zdeněk Okál, zdravotní problémy trápí i juniora Michala Gaga.

Zlínští hokejisté absolvují v den zápasu dopoledne rozbruslení na vlastním ledě a půl hodiny po poledni se vydají na cestu do Pardubic. Dohrávané utkání 6. kola Tipsport extraligy HC Dynamo Pardubice – PSG Zlín se hraje v Tipsport areně v úterý 11. října od 18 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 3:8, 7.října 1994 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – Zlín venku 3:2, 2:1.

Výsledky Pardubic v letošní sezoně 2016/2017: doma Sparta 2:3, Liberec 4:5, Brno 3:4 po prodloužení, Karlovy Vary 5:3 – venku Třinec 1:4, Olomouc 1:2, Hradec Králové 2:8, Chomutov 6:5 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:2, Vítkovice 0:2.

Kanadské bodování hokejistů Pardubic po 11. extraligovém kole: 1. Tomáš Rolinek 9 (4 + 5), 2. Tyler Redenbach 8 (4 + 4), 3. Nicholas Schaus 8 (1 + 7), 4. Petr Hubáček 6 (4 + 2), 5. Lukáš Nahodil 6 (3 + 3), 6. Petr Sýkora 4 (3 + 1), 7. Alexandre Mallet 4 (1 + 3), 8. Tomáš Kaut 3 (2 + 1), 9. Branislav Rapáč 3 (0 + 3), 10. Michal Bárta 2 (1 + 1), Ján Ščotka 2 (1 + 1) atd.

Sestava Pardubic v minulém extraligovém kole:
Maxwell - Ščotka, Schaus, Bokroš, F. Novák, Ovčačík, Čáslava - M. Kaut, Redenbach, Hubáček - Mallet, Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, Klimenta - Rapáč, Panna, Nahodil. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska, K. Beran.