čtvrtek 14. listopadu 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berany čeká důležitý souboj s Rytíři na kladenském ledě

Tipsport extraliga se rozběhne po extraligové přestávce naplno v pátek 15. listopadu, kdy je na programu kompletní 18 kolo. Čtyři týmy naskočily do zápasového vytížení již ve středu v rámci dohrávky nebo předehrávky, což platí o aktérech utkání Rytíři Kladno versus PSG Berani Zlín. Zatímco Berani porazili doma Kometu 5:4, Kladno prohrálo venku se Spartou 2:6. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík se dotáhli bodově na Jágrovo Kladno, oba týmy mají na svém kontě shodně 19 bodů, ale Berani odehráli jeden zápas více než soupeř. Důležitá bitva o extraligové body začíná v 18 hodin.

Zlínští hokejisté porazili v předehrávce 21. kola brněnskou Kometu 5:4 a rivala v derby porazili již podruhé v letošní sezoně. „Měli jsme výborný vstup do utkání během první třetiny. Kometa poté přidala, zatímco my jsme vypadli ze své role. Museli jsme bojovat o tři body až do závěrečné sirény a nakonec se nám to podařilo. Výhra nad těžkým protivníkem je skvělým počinem, tým podobný výsledek vždy povzbudí a v tabulce jsme se posunuli opět o kousek výše,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Do hry se vrátili po zranění uzdravení útočníci Tomáš Fořt a Zdeněk Okál. Ve srovnání s posledním zápasem před reprezentační pauzou nezůstal ve stejném složení ani jeden útok. „Vrátili jsme k sobě hráče, kteří společně fungovali perfektně. Velmi dobře zahrála řada Honejska a Valentina. O výhře nad Kometou rozhodl kolektivní výkon a naše využité přesilové hry. Kometa hraje vždy dobrý hokej a výhry si velmi vážíme,“ řekl dvaapadesátiletý kouč.
Zlín se postaví podruhé v sezoně proti týmu Jaromíra Jágra. Rytíři Kladno vyhráli koncem září na zlínském ledě 2:1. „Pro nás je to nyní nejbližší soupeř. Kladno hraje poctivý a disciplinovaný hokej. Jágra není potřeba komentovat, velmi silný hráč a to především v přesilovkách. Na druhou stranu se zaměřujeme na svou hru, co chceme zlepšit. Rozhodující pro výsledek bude náš výkon,“ uvedl Svoboda, který v pozici trenéra na střídačce se postaví premiérově proti legendárnímu útočníkovi s číslem 68.

Na marodce jsou brankář Libor Kašík, který už trénuje a kapitán týmu Tomáš Žižka. Ten bude scházet delší dobu než se původně předpokládalo. Vedení klubu proto řeší do obrany dočasnou náhradu. „Máme rozjednaných pár variant. Pokud to dobře dopadne, může se nový bek objevit v sestavě velmi brzy. Pokud hráč tady není a není podepsaný, jsou to jen spekulace,“ vysvětlil Robert Svoboda.  Zlínští hokejisté absolvují v den zápasu brzy ráno taktickou přípravu na utkání a poté rozbruslení na vlastním ledě. Na cestu do Kladna se vydají autobusem v 10:30 hodin.

AKTUALIZACE, pátek 15. listopadu ve 12 hodin! Třicetiletý obránce Martin Novotný se po konci v Prostějově přesunul do Zlína a nastoupí v dresu Beranů již na ledě Kladna. Zkušený bek začal letošní sezonu v prvoligovém Prostějově, kde odehrál 21 zápasů s bilancí 6 bodů za 1 gól a 5 asistencí. Patřil k nejvytíženějším hráčům Jestřábů a k nejlepším defenzivním obráncům Chance ligy. Předchozí sezony strávil v Přerově, v extralize odehrál ve Zlíně v rámci střídavých startů během předchozích dvou sezon 16 zápasů s bilancí jedné asistence. „Navazujeme na výbornou spolupráci z předchozích sezon, kdy nám hodně pomohl v předkole play off. Je to zkušený a vyzrálý obránce,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. V rámci střídavých startů může za Prostějov nastoupit juniorský reprezentant Matyáš Hamrlík.

Utkání 18. kola Tipsport extraligy 2019/2020 Rytíři Kladno – PSG Berani Zlín se odehraje v ČEZ STADION KLADNO v pátek 15. listopadu od 18 hodin, sledujte duel na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší vítězství venku: 6:2, 20. ledna 1995 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší prohra venku: 3:8, 24. října 1993 v sezoně 1993/1994, 19. září 2006 v sezoně 2006/2007

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2013/2014: Zlín doma 3:4 po nájezdech, 3:2 - venku 2:3 v prodloužení, 2:0. Sezona 2012/2013: Zlín doma 3:2, 2:5 – venku 4:1, 2:5. Sezona 2011/2012: Zlín doma 2:3 po nájezdech, 6:4 – venku 0:1, 2:3. Sezona 2010/2011: Zlín venku 3:2 po nájezdech, 2:3 po nájezdech - doma 8:0, 3:0. Letošní sezona 2019/2020: Zlín doma 1:2.

Výsledky Kladna v letošní sezoně 2019/2020: doma Hradec Králové 2:5, Vítkovice 2:3 po prodloužení, Olomouc 4:3 po prodloužení, Liberec 5:3, Plzeň 7:5, Brno 2:3, Litvínov 2:3 po prodloužení, Třinec 1:7, Karlovy Vary 4:2 – venku Třinec 2:6, Karlovy Vary 4:7, Zlín 2:1, Pardubice 2:3, Mladá Boleslav 3:6, Hradec Králové 1:2 po prodloužení, Vítkovice 4:3 po prodloužení, Sparta 2:6.

Hráčský kádr Rytíři Kladno, sezona 2019/2020 – brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek, Denis Godla. Obránci: Michal Barinka, Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Josef Zajíc, Brendon Nash, Brady Austin, Ondřej Smetana, Matyáš Zelingr. Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Patrik Machač, Antonín Melka, Brendan O´Donnell, Martin Réway, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Jakub Valský, Ladislav Zikmund. Trenéři: David Čermák (narozen 23.10.1970), Jindřich Lidický (narozen 18.1.1962), asistent trenéra: Jan Kregl (5.10.1986).

Změny v kádru Kladna - přišli: Ladislav Romančík (obránce, Litvínov), Brady Austin (obránce, Esbjerg/DÁN), Ondřej Smetana (obránce, Ústí nad Labem), Jakub Müller (obránce, SaiPa, jun./FIN), David Stach (útočník, Plzeň), Adam Kalaj (útočník, TUTO, jun./FIN), Brendan O´Donnell (útočník, Dornbirn, EBEL), Martin Réway (útočník, Tingsryds/SWE), Jakub Valský (útočník, Liberec), Michal Barinka (obránce, Kometa Brno), Denis Godla (brankář, Kuopio/FIN). Odešli: Jiří Říha (obránce, Litvínov), Linus Svedlund (obránce, bez angažmá), Petr Hořava (obránce, Slavia), Adam Kubík (útočník, Hradec Králové), Tomáš Vildumetz (útočník, Ústí nad Labem), Tomáš Plekanec (útočník, Kometa Brno), Petr Vampola (útočník, Slavia).

Kanadské bodování hokejistů Rytíři Kladno po 17. extraligovém kole: 1. Brady Austin 14 (5 + 9), 2. Jaromír Jágr 13 (8 + 5), 3. David Stach 13 (6 + 7), 4. Ladislav Zikmund 10 (4 + 6), 5. Jakub Strnad 8 (3 + 5), 6. Tomáš Kaut 8 (1 + 7), 7. Brendan O´Donnell 6 (4 + 2), 8. Jakub Valský 6 (2 + 4), Patrik Machač 6 (2 + 4), 10. Matyáš Zelingr 6 (0 + 6), 11. Tomáš Redlich 5 (5 + 0), 12. Brendon Nash 5 (0 + 5), 13. Antonín Melka 4 (3 + 1), 14. Jakub Hajný 4 (2 + 2), 15. Martin Réway 4 (0 + 4), Martin Kehar 4 (0 + 4), 17. André Lakos 3 (2 + 1), 18. Michal Barinka 3 (2 + 1), 19. Šimon Jelínek 1 (1 + 0), 20. Ondřej Smetana 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 20 hokejistů.

Střelci: 8 – Jágr, 6 – Stach, 5 – Austin, Redlich, 4 – Zikmund, O´Donnell, 3 – Strnad, Melka, 2 – P. Machač, Valský, Hajný, A. Lakos, 1 – T. Kaut, Barinka, Š. Jelínek.

Statistiky brankářů: Denis Godla (13 zápasů, 770 odchytaných minut) - průměr 3,51 gólů na zápas, procento úspěšnosti 89,13. Lukáš Cikánek (5 zápasů, 226 odchytaných minut) - průměr 5,94 gólů na zápas, procento úspěšnosti 86,23. Adam Brízgala (2 zápasy, 36 odchytaných minut) - průměr 5,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 85,00.

Sestava Kladna v minulém extraligovém kole: Godla - Austin, B. Nash, A. Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, O´Donnell, Zikmund - Š. Jelínek, P. Machač, Réway - Redlich, Melka, Strnad - Hajný, T. Kaut, Š. Bláha - od 21. Min navíc Bílek. Trenéři: D. Čermák, Lidický, Kregl.