Berany povede v pozici hlavního trenéra Antonín Stavjaňa!

Hokejový klub PSG Berani Zlín hlásí změnu na pozici hlavního trenéra extraligového týmu. Devátý tým letošního ročníku extraligy povede v nadcházejících dvou sezonách Tipsport extraligy Antonín Stavjaňa, který naposledy působil ve slovenské Nitře a dovedl ji k zisku stříbrných medailí. Šestapadesátiletý Stavjaňa vystřídá na pozici hlavního kouče Roberta Svobodu. Bývalý vynikající obránce a dvojnásobný mistr světa se vrací do Zlína na trenérskou pozici po šestnácti letech, naposledy stál na zlínské střídačce v říjnu 2002.
„Antonín Stavjaňa je přemýšlivý, zkušený trenér s velkou řadou úspěchů, což naposledy dokázal ve slovenské Nitře. Jeho představa hraní hokeje se příliš neliší od našeho současného pojetí. To znamená velký pohyb, aktivní napadání, nedat soupeři prostor. Každopádně náš současný trend chceme udržet, být aktivní, hrát moderní hokej a posunout se v konečném umístění ještě o krůček výše. Dohodli jsme na smlouvě na dvě sezony do 30. dubna 2021,“ pověděl Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.

U zlínského mužstva končí po téměř třech sezonách dosavadní hlavní trenér Robert Svoboda. „S jeho prací jsme byli spokojeni a patří mu velké poděkování za to, co s týmem dokázal. Mužstvo pod jeho vedení dvakrát postoupilo do vyřazovacích bojů v play off. Na druhou stranu jsem názoru, že každý trenér se po určité době okouká a je potřeba dát týmu nový impuls. Po dvou a půl letech dozrál čas na změnu,“ vysvětlil Hosták. V pozici asistenta trenéra zůstává v realizačním týmu Beranů Martin Hamrlík, gólmany povede opět Richard Hrazdira.

Antonín Stavjaňa (narozen 10. února 1963) naposledy v Česku působil v prvoligových Českých Budějovicích, vedl rovněž extraligový Třinec a Karlovy Vary. Velký kus práce odvedl ve slovenské Nitře. Jako hlavní trenér zde proměnil každou sezonu v medaili. Dvakrát se týmu pod jeho vedením podařilo vyhrát základní část a na kontě má jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Ve Zlíně trénoval necelé čtyři sezony na přelomu tisíciletí, společně se Zdeňkem Venerou získal stříbrnou medaili v ročníku 1998/1999.

Zkušený trenér Antonín Stavjaňa na střídačce slovenské Nitry. FOTO: HK NITRA
×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Vítkovice Ridera
PSG Berani Zlín