Bez diváků? Vždy je něco poprvé, říká po 900. zápase Köhler

Odehrál devítisté utkání v české nejvyšší soutěži, přesto zažil utkání hrané bez diváků poprvé. Útočník PSG Berani Zlín Bedřich Köhler se se svým týmem mohl v Olomouci radovat z vítězství 3:1 a srovnání série na 1:1. Otázka však je, jaký bude další osud play off. "Člověk hraje tak dlouho, ale vždycky se stane něco, kdy si řeknete, to jsem ještě nezažil. Normálně se chystáme, jako by se ve čtvrtek hrálo, předvedli jsme dobrý výkon, takový si musíme zapamatovat," pověděl v útrobách olomoucké tiché arény pětatřicetiletý útočník.
- Bedřichu, jak se cítíte po devítistém utkání v extralize? Věděl jste, že je před vámi takovéto jubileum?
"Připadá mi, že pořád stejně. Nepřijde mi, že bych měl nějaký problém se zdravím nebo únavou, když to řeknu blbě, cítím se pořád mladý (smích). A ano, věděl jsem to, ale hlavně jsem chtěl vyhrát, což se povedlo."

- Série se stěhuje do Zlína za stavu 1:1. Máte výhodu domácího prostředí, i když dost diskutabilní...
"Jeli jsme sem pro jeden zápas, ten máme, je to otevřené. Před námi jsou dva domácí duely, bereme to normálně, že se ve čtvrtek hraje. Podali jsme dobrý výkon, o moc lepší než v prvním utkání, tam se to neblížilo play off výkonu. Něco jsme si řekli, nikomu se to nelíbilo, každý cítil, že Olomouc vládla. Teď jsme chtěli víc my, takový výkon bychom si měli zapamatovat a takto sérii dohrát."

- Co říci na to, že se hrálo bez diváků?
"Člověk hraje sedmnáctou sezónu, devítistý zápas. Vždy ho něco překvapí, kdy si řeknete, to jsem ještě nezažil. Duel bez diváků byl výhoda pro nás, neboť jsme hráli venku. Jasně, pár prvních střídání bylo podivných. Potom jsem to přestal vnímat, zápas měl náboj, byly tam emoce na obou stranách. Ani jsem si neuvědomoval, že je zápas v něčem jiný."


FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT