neděle 21. října 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bitva moravských rivalů: Berani změří síly s Hanáky, začátek v 15:30

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín se utkají ve 12. kole Tipsport extraligy v neděli 21. října od 15:30 hodin v bitvě na moravském poli s Olomoucí. Pro Berany se jedná o druhý víkendový duel na domácím ledě, neboť v pátek porazili Mladou Boleslav i zásluhou dvou gólů svátečního střelce Dalibora Řezníčka 5:3 a posunuli se v tabulce na deváté místo. Nyní je čeká Olomouc, která se veze na vlně tří výher v řadě. „Jdeme do dalšího domácího utkání s cílem získat co největší bodový zisk a poskočit v tabulce výše. Věříme, že nás opět hlasitě povzbudí fanoušci v co největším počtu,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína. Padne ve Zlíně divácký rekord letošní sezony?

Berani v pátek bez zraněného kapitána Tomáše Žižku porazili Mladou Boleslav, když především v posledních minutách třetí třetiny se obávali o výsledek. "První třetinu jsme nehráli dobře, Boleslav nás přestřílela v počtu střel. Poté jsme změnili forčeking, neboť jsme byli hodně roztažení. Vyšly nám přesilovky, mužstvo šlo nahoru a soupeři jsme brankově odskočili. Závěr byl z naší strany hrůzostrašný, mohli jsme vyhraný zápas ještě ztratit. Nakonec to byl dobrý start do víkendu,“ hodnotil asistent trenéra Martin Hamrlík duel s Bruslařským klubem.

V rámci měsíčního hostování nastoupil poprvé v letošní sezoně za Zlín zkušený útočník Tomáš Čachotský z Jihlavy. „Je rozdíl skočit z první ligy do extraligy. Ale Tomáš si odehrál své a pozvedl výkon celé třetí řady,“ pověděl Hamrlík.

V nedělním odpoledni přijede na zlínský led Olomouc. Hanáci naposledy porazili Pardubice 4:2, připsali si třetí výhru v řadě a patří jim šestá příčka s 20 body. Kohouti se spoléhají v letošní sezoně na slovenského gólmana Branislava Konráda, který má skvělé statistiky a dále zkušeného útočníka Zbyňka Irgla. Ten nastřílel v dosavadních jedenácti odehraných kolech devět branek a vévodí klubovému pořadí střelců i produktivity! Ve vzájemných zápasech obou soupeřů příliš gólů nepadá, oba týmy hrají pozorně v defenzívě.

Zápas 12. kola Tipsport extraligy 2018/2019 PSG Berani Zlín – HC Olomouc se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 21. října v 15:30 hodin. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v dalším extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte server hokej.cz HOKEJKA TV nebo textové zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína versus HC Olomouc v české extralize:

CELKEM: 36 zápasů, 11 – 2 – 7 – 1 – 15, skóre 78:81

DOMA: 18 zápasů, 7 – 0 – 3 – 1 – 7, skóre 42:40

VENKU: 18 zápasů, 4 – 2 – 4 – 0 – 8, skóre 36:41

Nejvyšší vítězství doma: 3:0, 27.1.2015 v sezoně 2014/2015

Nejvyšší prohra doma: 2:4, 4.10.1994 v sezoně 1994/1995

Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 17.9.1995 v sezoně 1995/1996, 12.12.2014 v sezoně 2014/2015

Nejvyšší prohra venku: 0:3, 14.2.1995 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:4, 4:2 – venku 2:3, 2:1 po nájezdech. Sezona 2016/2017 – základní část: Zlín doma 3:1, 3:1 – venku 1:3, 0:3. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 0:2 – venku 2:4. Loňská sezona 2017/2018: Zlín venku 4:3 po prodloužení, 0:1 – doma 1:3, 4:3. Předkolo play off Olomouc – Zlín 3:1 na zápasy: venku 2:3, 3:1, doma 1:2, 2:3.

Výsledky týmu HC Olomouc v letošní sezoně 2018/2019: venku Třinec 3:2, Hradec Králové 1:4, Litvínov 2:1, Liberec 3:4 po prodloužení, Mladá Boleslav 2:1 – doma Karlovy Vary 4:1, Brno 1:2 po nájezdech, Vítkovice 2:0, Sparta 2:4, Plzeň 3:1, Pardubice 4:2.

Hráčský kádr HC Olomouc, sezona 2018/2019:

Brankáři: Branislav Konrád (Slovensko), Jan Lukáš, Vojtěch Mokrý, obránci: David Škůrek, Tomáš Dujsík, Ludvík Rutar, Jan Jaroměřský, Jiří Ondrušek, Martin Vyrůbalík, Jan Švrček, Robin Staněk, Jakub Galvas, útočníci: Miroslav Holec, Jan Knotek, Bruno Mráz (Slovensko), Vojtěch Tomeček, František Skladaný (Slovensko), Vilém Burian, Zbyněk Irgl, Aleš Jergl, Josef Podlaha, Marek Laš, Petr Strapáč, David Ostřížek, Jan Káňa, Petr Kolouch, Michal Matiaško. Trenéři: Jan Tomajko (narozen 19.6.1976), Zdeněk Moták (narozen 7.6.1964).

Změny v kádru Olomouce - přišli: Jan Lukáš (brankář; HC ´05 Banská Bystrica/SR), Jan Švrček (obránce; HC Sparta Praha), Zbyněk Irgl (útočník; HC Oceláři Třinec), Petr Kolouch (útočník; HC Vítkovice Ridera), Vojtěch Tomeček (útočník; Piráti Chomutov). Během sezony: Lukáš Nahodil (útočník; HC Kometa Brno).

Odešli: Martin Falter (brankář; konec kariéry), Lukáš Galvas (obránce; bez angažmá), Tomáš Houdek (obránce; AZ Residomo Havířov), Jan Eberle (útočník; HC Škoda Plzeň), Jakub Herman (útočník; PSG Berani Zlín), Rok Macuh (útočník; AZ Residomo Havířov- hostování), Roman Rác (útočník; VHK Robe Vsetín).

Kanadské bodování hokejistů HC Olomouc po 11. extraligovém kole: 1. Zbyněk Irgl 11 (9 + 2), 2. Vilém Burian 7 (3 + 4), 3. Petr Kolouch 6 (2 + 4), Jiří Ondrušek 6 (2 + 4), 5. Jan Knotek 5 (1 + 4), 6. Vojtěch Tomeček 3 (2 + 1), 7. Jakub Galvas 3 (1 + 2), Marek Laš 3 (1 + 2), 9. Lukáš Nahodil 2 (1 + 1), Jan Káňa 2 (1 + 1), Jan Jaroměřský 2 (1 + 1), 12. Robin Staněk 2 (0 + 2), Petr Strapáč 2 (0 + 2), Martin Vyrůbalík 2 (0 + 2), 15. Bruno Mráz 1 (1 + 0), David Škůrek 1 (1 + 0), 17. Aleš Jergl 1 (0 + 1), Miroslav Holec 1 (0 + 1), David Ostřížek 1 (0 + 1), František Skladaný 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 20 hokejistů.

Střelci: 9 – Irgl, 3 – Burian, 2 – Kolouch, Ondrušek, V. Tomeček, 1 – J. Knotek, J. Galvas, Laš, Nahodil, J. Káňa, Jaroměřský, Mráz, Škůrek.

Statistiky brankářů: Branislav Konrád (9 zápasů, 544 odchytaných minut) - průměr 1,43 gólů na zápas, procento úspěšnosti 94,06. Jan Lukáš (2 zápasy, 122 odchytaných minut) - průměr 3,93 gólů na zápas, procento úspěšnosti 87,88.

Sestava Olomouce v minulém extraligovém kole: Konrád - Škůrek, Švrček, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Dujsík, Staněk - V. Tomeček, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - J. Káňa, Nahodil, Strapáč - Skladaný, Ostřížek, Holec. Trenéři: Tomajko, Moták.

PSG Berani Zlín versus HC Olomouc. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT