Blíží se Zlín Cup. Mladí Berani hostí kvalitně obsazený turnaj dorostu

Příprava dorostenců na novou extraligovou sezonu se blíží k závěru. Vrcholem letního období bude pro mladé Berany dvoudenní ZLÍN CUP 2020, kterého se na Zimním Stadionu Luďka Čajky a na PSG aréně zúčastní pět mužstev. Záštitu nad turnajem, který se uskuteční 5. a 6. září, převzal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Do Zlína se první zářijový víkend sjedou Vítkovice, Havířov, Hradec Králové a Technika Brno. Turnaj se odehraje systémem „každý s každým“, na každé mužstvo tak čekají celkem čtyři zápasy.

„Na turnaj se těšíme a doufáme, že ho odehrajeme bez komplikací. Bude to pro nás poslední prověrka před zahájením soutěže. Počítáme, že kádr již bude uzavřen a hráči budou bojovat o místa v základní sestavě pro sezonu. Všechni soupeři jsou kvalitní, pro nás to tedy bude velmi užitečné porovnání.“ pochvaluje si trenér dorostenců Tomáš Jankovič silnou konkurenci, která mladé Berany před extraligou důkladně prověří.

Původně měl do Zlína dorazit také partnerský klub Mannheim, Němci však museli nakonec svou účast odříct. Program víkendu začne v sobotu ráno zápasem mladých Beranů proti Technice Brno, následně čekají domácí hokejisty v sobotu ještě Vítkovice a v neděli pak Havířov s Hradcem. Hrací čas duelů je 3 x 15 minut. V případě nerozhodného výsledku následuje prodloužení, dále samostatné nájezdy.

Zápasový program Zlína

sobota 5. září – Berani Zlín vs. Technika Brno (8:00)
sobota 5. září – Berani Zlín vs. Vítkovice (14:45)
neděle 6. září – Berani Zlín vs. Havířov (8:00)
neděle 6. září – Berani Zlín vs. Hradec Králové (14:45)

×
Odehrané 12:30 | Jun.
PSG Berani Zlín
Piráti Chomutov
×
Odehrané 13:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Olomouc