Brankář Kowalczyk v nominaci na turnaj U16, vstup na utkání je zdarma

Zlínská PSG aréna bude koncem prosince hostit soustředění národního týmu do 16 let. Program čtyřdenního kempu zahrnuje také Turnaj tří zemí, kterého se zúčastní ještě výběry Slovenska U16 a Maďarska U18. Na zápasy se mohou zdarma přijít podívat fanoušci. V nominaci na akci figuruje brankář Beranů Samuel Kowalczyk (na snímku vpravo).

V listopadu absolvoval 15letý brankář reprezentační premiéru v zápase proti Salzburgu, poté následovaly další akce a soustředění, kterých se zlínský gólman účastnil. A nyní má velkou šanci si zahrát své první opravdu mezistátní utkání.

„Když jsem v klubu dostal šanci, povedlo se mi hodně zápasů. A pak přišla první pozvánka do reprezentace. Bylo to pro mě velké překvapení a vlastně i taková odměna za vydařený podzim,“ komentoval před časem Kowalczyk v rozhovoru pro newsletter mládeže Váš BERAN své první zkušenosti s reprezentací.

Národní tým do 16 let se ve Zlíně sejde v pondělí 27. prosince, program soustředění potrvá čtyři dny. Do seznamu náhradníků trenéři zařadili vedle jiných také útočníka Jakuba Heše – pokud by tedy přišlo dodatečné povolání, mohli by se kempu zúčastnit dva hráči Beranů.

Oproti původnímu plánu dorazí do Zlína ne jeden, ale dva soupeři a uskuteční se Turnaj tří zemí. V úterý 28. se čeští mladíci utkají se Slováky, ve čtvrtek 30. prosince vyzvou o dva roky starší Maďary. Ve středu budou hrát oba celky ze zahraničí mezi sebou. Na všechny zápasy se mohou přijít podívat fanoušci, vstup je zdarma.

Všechny tři duely se budou konat v mantinelech platných hygienických opatření pro sportovní akce – aktuálně mezi pravidla patří maximálně 1000 návštěvníků na sportovništi a nutnost prokázat se u vstupu dokladem o očkování nebo prodělání nemoci covid-19 (u osob nad 18 let).

Vedení mladých Beranů dále žádá návštěvníky, aby měli po čas utkání nasazenou ochranu dýchacích cest (respirátor) a dodržovali platná nařízení. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.