neděle 26. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Brankář Libor Kašík měl po prohře mizernou náladu: Pustil jsem dva góly, to je moc

Erik Hrňa s Rostislavem Maroszem ho v samostatných nájezdech překonali, pokus Patery sice odvrátil, ale jen za cenu faulu, díky němuž Olomouc vstřelila technický gól a odvezla si vítězství 3:2. Není divu, že brankář PSG Zlín Libor Kašík měl po zápase mizernou náladu. "Je to špatné, měli jsme získat tři body," soukal ze sebe tichým hlasem.

Na střely soupeře přestříleli 34:26, v první třetině měli moře šancí a gólman Tomáš Vošvrda jen s námahou udržel Olomouc ve hře. Jenže od druhé třetiny Berani polevili a neudrželi ani vedení 2:0. Mora vyrovnala ještě do konce třetiny a bonusový bod si připsala v samostatných nájezdech.

"Mrzí mě, že nemáme tři body. Byli jsme v zápase lepší a dva body jsme dnes ztratili," smutnil dvaadvacetiletý Kašík, který před kamerami a diktafony moc slov nenašel. "Těžko říct, od toho je trenér, aby to hodnotil. Já se snažím chytat a pustil jsem dva góly, to je moc."

Samotný závěr duelu v podobě zmíněných nájezdů byl pro něj hodně smolný. Nejprve dvakrát inkasoval po střelách Erika Hrni a Rostislava Marosze pod víko, poté podrazil Pavla Pateru a hosté díky tomu zaznamenali technický gól. "Chtěl jsem mu puk vypíchnout, posunul si to ale dobře a přepadl přes hokejku. Doufal jsem, že to rozhodčí neuzná, jenže gól platil,“ krčil rameny zlínský brankář.