Brankář Libor Kašík po loupeži u Pirátů: Šťastný den, pátek třináctého

Zlínští hokejisté zvítězili ve 12. kole Tipsport extraligy na ledě Chomutova 4:1 a připsali si šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Gólman Libor Kašík v utkání kryl 34 střel, a za záda propustil pouze nechytatelný pokus Tomici. Zlín vyhrál poprvé v sezoně na venkovním kluzišti za tři body. "To bude tím pátkem třináctého, šťastný den," smál se zlínský gólman.
Berani nezačali špatně, ale neproměnili šance, a tak přišel trest. V 9. minutě Kašík neviděl střelu Tomici a domácí vedli. "Byla tam nahrávka zpoza brány. První hráč ji nezachytil, tak jsem se zvedal z ledu v domnění, že puk prošel až na modrou čáru. Ani jsem nevěděl v první moment, že jsem dostal gól," popisoval Libor Kašík.

Zlín však poté vzal zápas do svých rukou a dostal se do vedení 3:1. "Deset minut ve druhé třetině jsem neměl skoro žádnou práci, až pak se to ale rozjelo. Chomutov nehrál špatně, ovšem my jsme předvedli skvělou práci. Měli jsme asi větší chuť vyhrát. Všichni kluci padali do střel, ale ke konci jsme se nechali zbytečně vylučovat. Místo toho, abychom to v klidu dohráli, tak jsme si to začali komplikovat. Udělali jsme zbytečné fauly a některé i smolné, ale zvládli jsme to. Sice to mohlo být klidnější, ale což," pousmál se pětadvacetiletý gólman.

Berani jsou po 12. kole na devátíépozici ve vyrovnaném středu tabulky. "Sezona je ještě dlouhá, ale je to uklidňující pro nás, že nejsme na začátku zase na dně," pověděl Kašík po první tříbodové výhře venku. "Fakt to byla první? Ani nevím. No vidíte, pátek třináctého je pro nás šťastný den," uzavřel zlínský fantom mezi třemi tyčemi.
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera