pátek 11. března 2016 | Zlin Press - Jakub Kudláč (ror)

Brankář Luboš Horčička po nečekaném záskoku: Neměl jsem co ztratit

Z ničeho nic nastoupil do branky. Brankář PSG Zlín Luboš Horčička musel ve 3. utkání předkola play off s Třincem v 52. minutě jít chytat poté, co jeho kolega Libor Kašík byl za sekání vyloučen do konce utkání a odešel předčasně pod sprchy. Svou roli však zvládl parádně, v utkání kryl všech šest střel a nakonec slavil společně s týmem výhru 3:2 po prodloužení.

"Říkal jsem si, že nemám co ztratit. Šel jsem do branky celkem s klidem. A nakonec to byla i celkem pohoda," řekl Luboš Horčička po zápase. Byl to pro něj v letošní sezoně premiérový start za Zlín, neboť působil v Prostějově ve WSM lize. Na lavičku Beranů se vrátil v pozici druhého gólmana právě na předkolo. V okamžiku zkratu gólmanské jedničky Libora Kašíka čekalo zlínské hokejisty dlouhé oslabení, nakonec se jim v něm ale podařilo srovnat. "Vypadalo to na kritickou situaci, ale nakonec jsme z toho vyšli dobře. Naopak nás to možná nabudilo," přemýšlel Horčička.

Rodák z Děčína měl i pochopení pro chování svého kolegy v brankovišti. "Rákos ho tam otravoval už dost dlouho, tak ho přetáhl. Ale zřejmě to nebylo tak hrozné, jak se při pohledu na ležícího Rákose zdálo," pověděl šestatřicetiletý brankář. Klíčovou postavou třetího předkola play off s Třincem byl jednozančně zlínský útočník Petr Holík, který zaznamenal hattrick. "Ve své podstatě zápas vyhrál právě on. Zvládá celkem roli lídra, hodně za poslední dobu vyzrál," řekl Horčička.

Ten měl hned při první zákroku namále, nakonec ale se štěstím odolal. "Popravdě, nevěděl jsem, kde je puk. A nevím to doteď, kde byl," usmál se. Berani nyní mají postupový mečbol do čtvrtfinále. Již v dnešním večeru mohou sérii na třineckém ledě ukončit, neboť vedou 2:1 na zápasy.

Brankář Luboš Horčička v útrobách třinecké Werk Areny při rozhovoru se zástupci médií.