Brankář Marek Čiliak: Se skvělými fanoušky se chci rozloučit výhrou

Po téměř měsíci se vrátil úspěšně na zlínské brankoviště zkušený gólman Marek Čiliak. Naposledy chytal koncem listopadu při vítězném zápase doma s Litvínovem, poté mu zranění vystavilo stopku. Do Baťova města přišel z Komety Brno na tříměsíční hostování jako náhrada za tehdy zraněnou gólmanskou jedničku Libora Kašíka. Výraznou mírou se podílel na úspěšném restartu týmu, který se vyhrabal z extraligového dna na vyšší příčky v tabulce a nyní směle bojuje o účast v play off.
Po prosincové přestávce dostal ve třech zápasech přednost ve zlínské brance Kašík. Slovenský reprezentant byl nominován do utkání na ledě Plzně a výborným výkonem se postaral o nečekané tříbodové vítězství. „Byl to těžký zápas. Věděli jsme, že to nebude v Plzni rozhodně jednoduché. Zvládli jsme to skvěle, domácí měli hodně šancí většinou v přesilových hrách. Zvládli jsme to a vezeme důležité body,“ zhodnotil zápas s Indiány.

Čiliak přispěl k výhře 33 úspěšnými zákroky a pouze dvakrát lovil kotouč ze sítě. Hned v úvodní třetině na něho šlo čtrnáct střel a všechny zneškodnil. „Po zranění a pauze je vždy těžké se vrátit, navíc jsem měsíc nechytal. Ale na druhou stranu jsem byl rád, že na mě šlo hodně střel a měl jsem práci. Rychle jsem se do toho zase dostal,“ řekl devětadvacetiletý brankář.

Největší nebezpečí od Indiánů hrozilo z přesilových her a především z hokejky nejlepšího extraligového hráče Milana Gulaše. „Milan je top hráč a zkrátka ví, kam se nejlépe postavit. Jednou se mu to tam odrazilo, ale jinak jsme ho ubránili a kluci to zvládli dobře,“ uvedl dvojnásobný extraligový mistr s Kometou.

Málokdo čekal, že právě Zlín bude úspěšný na ledě třetího týmu extraligy. Favoritem vánočního utkání rozhodně nebyl. „Hrajeme nyní velmi dobré zápasy a nejeli jsme tam v roli outsidera. Týmu věřím a můžeme porazit každého. Soustředíme se na každý zápas, neboť každý bod je důležitý. Nyní je potřeba přenastavit hlavu, čeká nás doma zápas s Kladnem,“ pověděl Čiliak. Ve Zlíně nastoupil zatím k 17 zápasům.

Pokud nezasáhne vyšší moc, postaví se rodák ze Zvolena do zlínské brány i při domácím zápase s Kladnem. „Fanoušci jsou tady skvělí. Doufám, že se s nimi rozloučím výhrou a poděkuji jim za všechno, co jsem ve Zlíně zažil. Soustředíme se nyní na zápas s Kladnem a ten potřebujeme vyhrát,“ uzavřel zkušený brankář, který se bude hlásit po Novém roce opět v Brně.