pondělí 27. ledna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Brankář PSG Libor Kašík: V zápase se plně koncentruji, po utkání se raduji s fanoušky

Gólman PSG Zlín Libor Kašík vládne statistikám brankářů české extraligy v procentuální úspěšnosti zákroků. V posledních třech zápasech pustil za svá záda pouze tři góly, v pátek vychytal při utkání v Kladně první čisté konto v extralize a v neděli pochytal skvělými zákroky celkem 43 střel Ocelářů z Třince. Talentovaný brankář má nyní 93,76 % úspěšnosti a nechal za svými zády i Pavla Francouze z Litvínova nebo Tomáše Pöpperleho ze Sparty. Přitom Kašík nebyl na začátku sezony příliš vytěžován, přednost dostávali Tomáš Štůrala a Luboš Horčička.

Strážce zlínské svatyně přitom zažil při vítězném utkání s Třincem smolný okamžik. Vyrovnávací gól soupeře z nahození Daniela Rákose ve 49. minutě byl hodně nešťastný. „Chtěl jsem se vytočit a přesunout se s pukem. Bohužel to trefilo brusli našeho hráče. Od něj to šlo do tyčky, poté se to odrazilo pod nohy a bruslí jsem si kotouč hodil do brány. Rozhodčí ještě zkoumali video, ale na osmdesát procent jsem si byl jistý, že gól bude platit,“ pověděl Libor Kašík.

Třinec byl ve třetí třetině jasně lepší, o čemž svědčí počet střel 22:5 ve prospěch Ocelářů. Především poslední dvě minuty základní hrací doby byly doslova infarktové. Hosté hráli půldruhé minuty power play a Kašík zažil horké chvilky. V jednu chvíli mu vypadla brankářská hůl a nebezpečnou pumelici Rotha od modré čáry efektivně schoval do lapačky. „Třinecký bek vyřešil pro mě situaci, jak nejlépe mohl. Vystřelil mi na lapačku a na ni hokejku nepotřebuji,“ upřesnil jednadvacetiletý gólman, kterému s průměrem 1,89 golů na zápas patří čtvrtá příčka mezi extraligovými brankáři.

Kašík si vychutnal po zápase společně s týmem ovace jásajícího publika a tradičně povolil uzdu svým emocím. „V zápase se snažím koncentrovat a soustředit se na hru. Po utkání to ze sebe vypustím a raduji se emotivně společně s fanoušky,“ uzavřel talentovaný brankář.