pátek 22. února 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Hokejisté Zlína porazili Spartu a přiblížili se play off

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 47. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Sparta Praha 4:1 a připsali si důležité tříbodové vítězství v přímém souboji o předkolo play off. Kubiš a spol. vyhráli popáté za posledních šest utkání. Zlínští se ujali vedení v 11. minutě, ale Pražané rychle vyrovnali. Berani odpověděli vzápětí stejnou mincí a do kabin šli po úvodní siréně s jednogólovým náskokem. Domácí na začátku druhé třetiny přidali třetí gól a ve 26. minutě vedli již tříbrankovým rozdílem. Sparta již nenašla síly na zvrat v zápase, zatímco srdnatě bojující Berani dovedli utkání zaslouženě do vítězného konce. První zápas za Zlín odehrál dvaadvacetiletý útočník Jan Dufek z Poruby a hned si připsal v premiéře asistenci na první gól. Branky zaznamenali Tomáš Valenta, Tomáš Fořt, Edgars Kulda a Jakub Šlahař. Zlín hraje v neděli 24. února na ledě Pardubic.