Čekání, kdy se probudíte ze snu, hodnotil Honejsek nálož Kometě

Jedna, dva, tři...sedm. Tolik gólů nasázeli hokejisté PSG Berani Zlín v 8. kole Tipsport extraligy do sítě brněnské Komety! Pod historickou výhrou 7:0 se dvěma góly a nahrávkou podepsal útočník Antonín Honejsek, který zapsal třetí a pátý gól Beranů. "Skoro celý zápas jsme čekali, kdy se probereme ze snu," hodnotil těžko uvěřitelný výsledek Honejsek. Zlín se šestibodovým víkendem vyhoupl na dvanáctou příčku tabulky, prodloužit vítěznou vlnu může v úterý doma v předehrávce 11. kola proti pražské Spartě.
- Kde se to ve vás, v celém mužstvu, všechno vzalo?
"Těžko říct, skoro celý zápas jsme čekali, kdy se probereme z toho snu, že je po obědě a jedeme teprve na zápas. Výsledek je pro Brno krutý, ale asi lepší než prohrát o gól po dobrém výkonu. Někdy takové zápasy jsou, že vám nevychází vůbec nic, že to je prostě zápas blbec. Je to frustrující, bylo to na soupeři i vidět. Třetí třetina se jen dohrávala, nebyly tam ani žádné emoce."

- Naopak vám vyšlo všechno, tento víkend byl celkem dobrým odrazovým můstkem...
"Více se nám odrážely puky, v některých situacích jsme měli víc štěstí. Prvních deset minut jsme byli pod tlakem, pak už to byl ale vyrovnaný zápas. Nastartoval nás laciný gól, ale věděli jsme, že nesmíme za žádného stavu polevit. Dříve nám chyběla odvážnost, teď jsme to zvládli. Snad to je odrazový můstek. Byl to začátek sezony, věděli jsme, že jsme hokej hrát nezapomněli. Šlo spíše o to dělat věci správně, abychom si naklonili na naši stranu štěstí. Hráli jsme dva zápasy aktivně, hodně jsme bruslili. Rovněž jsme tentokrát zblokovali strašně moc střel a nahrávek, například mezi Holíkem a Mullerem. Šli jsme výhře od začátku naproti. Taky musím podotknout přesnost, která v naší hře byla. Je jasné, že to za vedení jde lépe, než když máte na kontě nula bodů a prohráváte."

- Hned v úterý vás čeká předehrávka se Spartou. Je dobře, že se hraje hned, když jste nyní v laufu?
"Rozhodně, celkově nám chybí rychlý sled zápasů. Když jsme v neděli prohráli o gól a museli jsme čekat až do pátku, kdy bude šance na další body, bylo to hrozné. Teď je to naštěstí naopak."

Antonín Honejsek se na rekordní výhře 7:0 v Brně podílel dvěma góly a nahrávkou. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT