Centr PSG Petr Leška: Zápas s Litvínovem jsme kontrolovali, výhra byla zasloužená

V zápase s Litvínovem režíroval pohodové vítězství dvěmi asistencemi a především výtečným výkonem. Centr Petr Leška si pochvaloval nejen souhru první útočné formace, ale především další tříbodový triumf na domácím stadionu. „Zápas jsme kontrolovali a vyhráli zaslouženě,“ usmíval se Leška.

- Dvě domácí utkání během víkendu, skóre 7:1 plný počet šesti bodů. S takovým scénářem jste asi maximálně spokojení, že?
"Chtěli jsme doma uhrát dvě vítězství, protože v poslední době jsme moc dobře nehráli. Jsme za to hodně rádi, snad nás to teď uklidní."

- Dnes jste vyhráli 4:1, ale šancí bylo daleko víc. Nemrzí vás trochu, že jste nedali víc branek?
"Tak se to nedá brát. Měli jsme zápas pod kontrolou, soupeř sice pár šancí měl, ale my byli lepší. Dobře jsme bruslili a utkání si pohlídali."

- Čím si vysvětlujete rapidní zlepšení v přesilovkách? Využili jste hned dvě a v dalších si vypracovali spoustu vyložených šancí. "Kolikrát je to o štěstí, ale dnes se nám dařily. Náš útok teď hraje výborně, Ondra Veselý je zkušený hráč a umí se přizpůsobit. Jarda Balaštík hraje pořád stejně, snaží se dohrávat souboje a bojuje, teď to jen zužitkoval dvěma góly."

- Výhra vám pomůže udržet se v kontaktu se špičkou tabulky, je to důležitější?
"Chtěli jsme za první čtvrtinu soutěže uhrát dvacet bodů, páteční výhrou s Libercem jsme tuhle bilanci zachránili na devatenáct. Je super, že dnes jsme to potvrdili."


Petr Leška střílí na branku soupeře.