Chci ještě zažít týmový úspěch, přeje si Dalibor Řezníček

Urostlý 29letý obránce Dalibor Řezníček patří k stálicím kádru Zlína, s Danielem Gazdou tvoří elitní obrannou dvojici. Letos začal svou jedenáctou sezónu v Tipsport extralize a pevně věří, že se brzy vrátí do pořádného zápasového tempa.

"Mety 500 zápasů bych si moc vážil"

Rodák z Uherského Brodu, zlínský odchovanec a už i symbol. Dalibor Řezníček Zlín opustil jen jednou, v sezóně 2016/2017: "Skončila mi tehdy smlouva a nedomluvili jsme se na nové. Zpětně jsem ale rád, že jsem si mohl vyzkoušet EBEL ligu ve Znojmě, byl to nový impuls a skvělá zkušenost, která mě určitě obohatila," komentoval Dalibor jediné své působení mimo zlínský dres. V jiném angažmá navíc nezůstal dlouho. Po několika měsících se stal součástí trejdu, který ho vrátil zpět mezi Berany.

V dané sezóně pak stihl odehrát ještě 18 utkání. Už pod novými trenéry Robertem Svobodou a Martinem Hamrlíkem. K tomu přidal další tři kompletní ročníky, letos se tak Dalibor blíží k velkému milníku: "Určitě to vnímám. Mety 500 zápasů ve zlínském dresu bych si moc vážil. Doufám, že se začne brzy hrát a pětistý zápas co nejdřív překonám."

 

"Ještě jednou chci zažít týmový úspěch"

Dalibor je v kabině Beranů jedním z pamětníků sezóny 2013/2014 a tažení za ligovým titulem. Mimo to se zúčastnil MS s reprezentací do 20 let, zahrál si i hokejovou ligu mistrů. Hlad po úspěchu ho ale neopouští, jak sám říká: "Chtěl bych ještě alespoň jednou zažít velký týmový úspěch. Vzpomínky z titulové sezóny mám stále živě v paměti. Bylo by krásné si tu jízdu zopakovat a prožít to celé znovu."

V klubu, kde se dlouhodobě sází na odchovance a kolektiv, by se to mohlo znovu povést: "Jsme skvělá parta a jeden tým. V kabině se bavíme úplně všichni, mladí i starší, bez rozdílu věku. Nejblíž mám ale samozřejmě ke klukům, co jsou stejné ročníky narození. Vyrůstali jsme spolu na ledě a máme nejvíc společných zážitků."

 

"Doufám, že budeme co nejdřív na ledě"

Situaci kolem hokeje bere Dalibor tak, jak je. A pevně věří, že výkony týmu to nijak negativně neovlivní: "Taková situace jako letos tu ještě nikdy nebyla. Doufám, že budeme moci co nejdřív zase trénovat na ledě a hrát. Pokud ta vynucená pauza nebude nějak extrémně dlouhá, tak snad nebude problém dostat se znovu zpátky do tréninkového a snad i zápasového rytmu."

"V karanténě hlavně odpočívám, sleduju filmy a seriály. Po vyléčení nemoci už se pomalu vracím k tréninku, snažím se trochu udržovat ve formě. Když ale člověk nemůže ven, není to tak úplně ono,"  dodává ještě Dalibor, jak tráví doma volný čas.