Cíle Beranů do sezony: Vyrovnaný rozpočet a postup do play off

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín stojí před prahem jubilejní 40. sezony v nejvyšší soutěži v nepřetržité řadě. Na předsezonní tiskové konferenci zazněly z úst představitelů klubu dva hlavní cíle. Ustát sezonu v současné nelehké době po ekonomické stránce a v nesestupovém ročníku postoupit do vyřazovacích bojů v play off. Vzhledem k pandemii koronaviru bude zcela odlišná než předchozí. Po splnění přísných hygienických opatření a nařízení ze strany Ministerstva zdravotnictví se vejde do ochozů Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně maximálně 3 300 diváků.
„Naším cílem bude sezonu ustát po ekonomické stránce a vyrovnaný rozpočet na konci roku. Nebude to jednoduché nejen pro nás, ale pro všechny extraligové kluby. I z uvedeného důvodu neobsadíme pozici generálního manažera, nebylo by správné platit někoho na této pozici, když samotní hráči šli s platy dolů. Dalším cílem letošní sezony je postup do vyřazovacích bojů v play off. Věřím, že náš tým plný odchovanců to zvládne,“ pověděl Jiří Korec, prezident prezídia PSG Berani Zlín. Primátor města Zlína dále před novináři řekl: “Rekonstrukce zimního stadionu je v přípravách. V březnu nebo dubnu 2021 bychom mohli mít hotovou projektovou dokumentaci na rekonstrukci a stavební povolení. V ideálním případě by se začalo s rekonstrukcí na podzim roku 2021. Chceme se spolehnout i na finanční pomoc kraje a státu, povedeme jednání. Je možné, že při tzv. kratší variantě rekonstrukce bychom jednu sezonu odehráli mimo náš zimní stadion.“
     
Loňská sezona byla v březnu v předkole play off s Olomoucí předčasně ukončena za nerozhodného stavu 1:1. Oba soupeři se nyní potkají hned v prvním kole extraligy. "Bude to rozhodující zápas o to, kdo vyhraje sérii," řekl s úsměvem hlavní trenér a sportovní manažer Robert Svoboda. Ačkoliv Berani v létě extra neposilovali, věří v dobrou sezonu. "Jsme pozitivní, neboť jsme udrželi klíčové hráče, smlouvy podepsali Okál, Honejsek, Šlahař a další. To bylo pro nás stěžejní. Odchod Freibergse a Claireauxe samozřejmě mrzí, ale není to nic fatální. Tým je silný, což se ukázalo i v přípravě. Letní pohár měl extraligové parametry a dokázali jsme postoupit ze skupiny a málem došli až do semifinále," uvedl Svoboda

Asistent kapitána Pavel Kubiš, který nastoupí do své sedmnácté sezony v dresu Zlína, je rovněž naladěn na optimistický tón. "Loni jsme měli formu, bohužel se play off nedohrálo. Letos se chceme jednoznačně dostat do play off a nejlépe tak, abychom začínali vyřazovací boje doma. Už se těším, až extraliga začne a bude se řešit pouze hokej a ne věci okolo," sdělil pětatřicetiletý útočník, který odehrál všech 783 extraligových utkání výhradně ve zlínském dresu. 

Kubiš a jeho spoluhráči se zatím nemohou těšit na plný stadion. Mimořádná opatření dovolí, aby zápasy sledovalo pouze 3 300 diváků. “V prvním řadě chceme poděkovat všem fanouškům a především majitelům permanentek. Byli jsme donuceni snížit kapacitu všech sektorů na přibližně 50 procent. Na první utkání dáme do prodeje 300 kusů vstupenek na stání. Sezení zatím nebude v prodeji,“ upřesnil Libor Kožík, marketingový manažer PSG Berani Zlín.

FOTO: PSG BERANI ZLÍN - KAROLÍNA VÁCLAVKOVÁ

×
Odehrané 18:00 | Dor.
HC Kometa Brno
PSG Berani Zlín