úterý 11. února 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Claireaux rozhodl o výhře, Dufek debutoval v reprezentaci

Tři hokejisté PSG Berani Zlín se představili během únorové reprezentační přestávky v národních týmech. Francouzský útočník Valentin Claireaux se postaral o třetí místo reprezentace galského kohouta na Rakouském poháru v Klagenfurtu, Jan Dufek má za sebou křest v české reprezentaci na Švédských hokejových hrách ve Stockholmu a obránce Ralfs Freibergs se zúčastnil přípravného kempu Lotyšů v Rize.

Osmadvacetiletý útočník Valentin Claireaux startoval s národním týmem Francie na mezinárodním Turnaji čtyř zemí pod názvem Rakouský pohár v Klagenfurtu. Tým galského kohouta pod vedením trenérské dvojice Philippe Bozon, Yorick Treille v rakouských Korutanech nejdříve prohrál s Dánskem 1:6 a poté v boji o třetí místo porazil Norsko 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil právě zlínský útočník! Turnaj nakonec vyhráli domácí Rakušané, kteří v prodloužení udolali Dánsko.

Jan Dufek zažil ve stockholmské hale Globen premiéru v národním týmu na turnaji série Euro Hockey Tour v rámci Beijer Hockey Games. Dvaadvacetiletý forvard a nejlepší střelec Beranů odehrál oba vítězné víkendové zápasy proti Finsku 3:1 a Rusku 4:3 po nájezdech.

S dvanácti góly aktuálně nejlepší střelec Beranů v letošní sezoně nastupoval ve čtvrtém útoku výběru kouče Miloše Říhy. Proti Finsku hrál v řadě s třineckým Michalem Kovařčíkem a boleslavským Davidem Šťastný, zatímco v zápase s Ruskem nastoupil v útoku se sparťanem Lukášem Rouskem a libereckým Radanem Lencem. „Jsem rád, že premiéra v národním týmu byla vítězná. Čekal jsem, že to bude jiný level než v extralize, což se stoprocentně potvrdilo. Hokej na mezinárodní scéně je ve všem rychlejší, ať je to střelba, bruslení nebo zpracování puku. Čeká mě ještě dlouhá cesta ve zlepšování,“ řekl Jan Dufek po reprezentačním debutu.

Zlínský útočník Jan Dufek má za sebou premiéru v národním týmu České republiky. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT