Co vás zajímá? Nejčastější dotazy zlínských fanoušků

Přesně před měsícem jsme znovu spustili rubriku Dotazy na klub. Chceme všem fanouškům poděkovat za jejich zájem o zlínský hokej, proto jsme si připravili souhrn těch nejčastějších a nejzajímavějších dotazů na vedení klubu. Nenašli jste zde ten svůj? Můžete se dál ptát nebo si počkat na další články, které budou následovat v příštích týdnech.
Budou se vracet peníze za permanentní vstupenky? 
Jsme připraveni na kompenzaci všem držitelům permanentních vstupenek z letošní sezony. Po skončení základní části sečteme zápasy, na kterých fanoušci chyběli, a následně jim ihned nabídneme možnost kompenzace. Mnoho klubů letos prodává vstupenky na fiktivní utkání. 

Neplánujete tuto formu podpory?
Těmto projektům nejsme nakloněni. Ale v následujícím půlroce budou moci fanoušci přispět dobrovolně. Máme rozpracovaný jeden projekt, který budeme produkčně zahajovat v únoru. První výstup bude po sezoně a prolne celé období čekání na následující sezonu. Tento projekt je jedinečný a chceme dát fanouškům možnost projekt (i klub) podpořit, pokud se jim to bude líbit. 

Není ve vedení klubu až příliš velký počet osob? 
Hokejová mládež a A-tým jsou sice jedním klubem, ale fungují pod dvěma organizacemi – zapsaným spolkem a obchodní společností. Každá organizace dle stanov nebo zakládající smlouvy musí mít určitý počet správních orgánů. U zapsaného spolku je to Představenstvo, u obchodní společnosti Prezídium. Funkce v těchto orgánech je bezplatná. Vyšší počet osob v zapsaném spolku je i z důvodu ochrany licence, například a jen hypoteticky: pro její prodej by musela hlasovat drtivá většina členů představenstva. Je zde mnoho zlínských patriotů, kteří by prodej nedovolili. 

Hrozí prodej nebo odebrání licence? 
Licence nebude klubu odebrána a ani ji zapsaný spolek nemá zájem v žádném případě prodat. Náš klub hospodaří maximálně zodpovědně a neutrácí peníze, které nemá (nebo hrozí, že je bude vracet). Právě to byl důsledek odebrání licence u jiných subjektů. Ve Zlíně v současné době nic takového nehrozí. 

Pokud jsou hráči na 60 % platu, je na 60 % taky vedení? 
V prosinci i v lednu byly platy hráčů na 70 %. Prioritou klubu je, aby všichni hráči obdrželi peníze ve sjednaných termínech, což se celou sezonu také děje. Stejná pravidla jako pro hráče platí i pro celý realizační tým a všechny členy managementu. Jen připomínáme, že hráčům, kteří mají plat do 50 tisíc Kč, se odměna nekrátí. Zmíněné kvorum nikdo ze současného managementu nepřekračuje. Tento limit překračoval jen plat GM, který již v klubu nepracuje. 

Ale pravidla platí pro celý klub stejně. Pokud se týká samotného vedení, rada jednatelů má spíše symbolickou odměnu a prezidium a představenstvo pracovalo vždy bez nároku na odměnu. 

Klub poslední sezony strádá, je nějaký plán ke zlepšení situace? 
Plán je v současné době připravován a jednotlivé dílčí kroky budou brzy představeny. V rámci klubu probíhá od léta mnoho změn ve velmi dynamické době. Zatím jsou komunikovány spíše interně, ale v nejbližších týdnech je fanouškům představíme. Připravujeme sérií rozhovorů s členy vedení klubu. 

Jak funguje podpora klubu přes Hokejka.cz?
BPA přišlo s konceptem dražšího předplatného na Hokejka.cz s tím, že vybrané peníze jdou klubu a skutečně tomu tak bylo. Částka, kterou od BPA obdržíme za měsíce září–listopad, je ve výši několika desetitisíců Kč. Můžeme asi říct, že jsme se podle vybrané částky umístili na sedmém místě, což je pro nás také potěšující. Je potřeba rovněž říci, že permanentkáři mají na hokejku přístup zdarma. 

Proč vedení klubu nekomunikuje? 
V rámci hektické sezony, jakou nikdo nepamatuje, se trochu na komunikaci pozapomnělo a řešila se vždy aktuální situace. Za to se fanouškům omlouváme a už jsme začali situaci napravovat (například Dotazy klubu nebo tento shrnující článek). Jako klub chceme být maximálně transparentní a již nyní pro vás připravujeme sérii rozhovorů, které budeme přes různá media a formy zveřejňovat. 

Bude Ševcovský ples?
Současná hygienická opatření bohužel pořádání plesu neumožní. Bližší informace očekávejte na našem webu během týdne. Musíme další postup sladit s organizátory plesu. V současné době řeší způsob vrácení nebo převedení již zakoupených vstupenek. 

Vyjde letos magazín Beran? 
Ano, už se blížíme k závěrečným úpravám a pokud vše půjde podle plánu, tak příští středu si jej budete moci přečíst. Práce na magazínu je pro naše marketingové oddělení srdeční záležitostí, takže jsme se rozhodli jej vydat i přes absenci fanoušků na hokeji. Primárně jeho vydání tedy bude online na našich stránkách. Pro sběratele bude možné časopis zakoupit také v tištěné podobě ve fanshopu. Jsme rádi, že i přes současnou situaci bude opět o něco širší. Pokud by fanoušci chtěli jeho vznik podpořit, tak za něj budou moci zaplatit společnosti Ticketportal.cz.  

Jak to vypadá s rekonstrukcí ZS? 
Přípravy zatím pokračují dle plánu a dokončuje se projektová dokumentace. S tím je spojené vydání stavebního povolení. Zároveň se intenzivně pracuje na získání finančních prostředků. V následujících týdnech se rozhodne i o tom, zda bude projekt podpořen také z dotačního programu NSA (Národní sportovní agentury). Pokud ano, bude rekonstrukce již naprosto reálná, protože město i další partneři mají předběžně peníze připraveny.
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
PSG Berani Zlín