Další podpis! Obránce Martin Novotný si vybojoval smlouvu

Hokejový tým PSG Berani Zlín hlásí další potvrzené jméno v extraligovém kádru pro příští sezonu. Ve zlínském klubu bude působit obránce Martin Novotný, který podepsal roční smlouvu do 30. dubna 2021. Jednatřicetiletý bek bude v Baťově městě hrát formou hostování ze Šumperku.
„Martin navázal na předloňskou sezonu, kdy se prezentoval velmi dobrými výkony a potvrdil, že má parametry hrát stabilně extraligu. Slibujeme si od něho, že naváže na nadstandardní výkony v uplynulém ročníku a stane se důležitým článkem v obranných řadách,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer zlínského hokeje.
 
Martin Novotný po podpisu jednoleté smlouvy uvedl: „Z osobního hlediska je to velký úspěch, ve který jsem ve svých letech nedoufal. Přáním bylo hrát stabilně první ligu a ve skrytu duše občas nastoupit v extralize. Podpis smlouvy v extralize je pro mě velký závazek. Musím na sobě nadále usilovně pracovat, aby nezůstalo jen u ročního angažmá.“

Šumperský rodák zažil extraligový křest až v osmadvaceti letech v sezoně 2017/18, když odehrál za Berany rovněž tři zápasy v předkole play off proti Olomouci. Výrazněji zasáhl do nejvyšší soutěže v uplynulém ročníku po přesunu z Prostějova, v 31 zápasech si zapsal 10 bodů do produktivity za 4 góly a 6 asistencí včetně premiérové branky. „Trenéři si mě vytáhli před třemi lety z Přerova do Zlína, kde byla tehdy velká marodka. Loňské angažmá v Prostějově se příliš nepovedlo, přišla nabídka ze Zlína a poté se mně začalo dařit. S druhou části sezony panovala spokojenost, neboť převážily zápasy se slušným výkonem. Nebylo to však jednoduché, protože rozdíl mezi oběma soutěžemi je velký, největší v organizaci hry,“ objasnil Novotný. Vedle hokejové kariéry úspěšně zvládl i studium na vysoké škole a vyučuje tělocvik v hokejové třídě na základní škole v Přerově.

Martin Novotný (narozen 13. března 1989) je odchovancem šumperského hokeje, kde získal první zkušenosti se seniorským hokejem. V létě 2015 odešel hrát první ligu do Přerova a na začátku loňské sezony působil v Prostějově. Celkem odehrál v první lize 472 zápasů, ve kterých nasbíral 94 kanadských bodů za 20 gólů a 74 asistencí. V extralize nastoupil ve zlínském dresu k 47 zápasům s bilancí 11 kanadských bodů za 4 góly a 7 asistencí.

PSG Berani Zlín - podepsaný hráčský kádr na sezonu 2020/21 (řazeno abecedně):
Brankáři: Daniel Huf, Libor Kašík, Michal Kořének. Obránci: Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, David Nosek, Martin Novotný, Dalibor Řezníček, Tomáš Žižka. Útočníci: Jan Dufek, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař.

Obránce Martin Novotný v souboji před zlínskou bránou během extraligového utkání se Spartou. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT