Další podpis! Šlahař podepsal ve Zlíně dvouletou smlouvu!

Extraligový klub PSG Berani Zlín pokračuje i v současné nelehké společenské situaci v budování kvalitního hráčského kádru pro příští sezonu a hlásí podpis smlouvy s dalším hráčem. Útočník Jakub Šlahař se dohodl s vedením klubu na nové dvouleté smlouvě do 30. dubna 2022. Osmadvacetiletý forvard byl v letošní sezoně druhým nejproduktivnějším hráčem Beranů a zlínský hokej může na křídelního útočníka sázet i v dalších sezonách.
„Kuba patří k velmi šikovným hráčům, je to výborný bruslař s velmi dobrou koncovkou. Letos je mu skvěle dařilo se spolupráci s Tondou Honejskem a Zdeňkem Okálem. Už loňskou sezonu měl velmi vydařenou. Těší nás, že jsme se dohodli na podmínkách smlouvy, neboť dozrál v kvalitního extraligového hráče. Věříme, že svou výkonnost potvrdí i nadále a podobně jako další odchovanci klubu budou táhnout zlínský tým v nejbližších letech,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Jakub Šlahař nastoupil v základní části letošní extraligy k 51 zápasům, ve kterých nasbíral celkem 32 kanadských bodů za 11 gólů a 21 asistencí. V předkole play off s Olomoucí přidal jednu asistenci na gól. „Podařilo se mně navázat na předchozí úspěšnou sezonu, navíc vydrželo po celý rok zdraví. Škoda jen, že jsem nedal více branek, šancí na to bylo hodně. Z týmového hlediska jsme měli katastrofální začátek sezony a dlouho se nad námi vznášela hrozba boje o záchranu. Obrat k lepšímu přišel po trenérské změně, semkli jsme se a přišla bodová šňůra i pozitivní výsledky. Chvíli jsme mysleli i na vyšší příčky, každopádně předkolo považuji za úspěch. Mrzí nás, jak to nakonec skončilo, ale zdraví všech lidí je nyní jednoznačně na prvním místě,“ pověděl Jakub Šlahař.

Nové smlouvy podepsali ve Zlíně před pár týdny i Antonín Honejsek a Zdeněk Okál, spoluhráči Šlahaře v útoku. Právě tato útočná řada byla v sezoně postrachem soupeřů, neboť vstřelila dohromady 38 gólů. „S Tondou se známe od dětských let, jsme dobří kamarádi a v posledních dvou letech hrajeme v jednom útoku. Přátelíme se i mimo hokej, máme teď společné zájmy, a to děti a kočárky. Jsem rád, že podepsal i Zdeněk a pevně věřím, že naše výkony dokážeme společně posunout ještě výše,“ upřesnil Šlahař, který je otcem ročního syna Jáchyma.

Jakub Šlahař (narozen 26. dubna 1991) odehrál během sedmi extraligových sezon výhradně ve zlínském dresu celkem 149 zápasů, ve kterých zaznamenal 66 kanadských bodů za 26 gólů a 40 asistencí. Na svém kontě má rovněž 307 zápasů v první lize za týmy Olomouce, Třebíče, Havířova, Prostějova a Přerova s bilancí 168 bodů za 73 gólů a 95 asistencí. Nastupoval za mládežnické reprezentační výběry České republiky. Se Zlínem vybojoval na jaře 2013 v extralize stříbrnou medaili, hrál i ve finálové sérii play off s Plzní.

Osmadvacetiletý útočník Jakub Šlahař bude v mateřském klubu působit i nadále. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT