Další střetnutí s Energií čeká Berany v Karlových Varech


35. kolo Tipsport extraligy odehrají Berani na ledě karlovarské arény. Se svým nejbližším soupeřem se v letošním ročníku střetli již dvakrát, vždy doma, dokázali ale vydolovat pouze bod. Bolavé bylo především první střetnutí, které Vary rozhodly v přesilovce dvě sekundy před závěrečnou sirénou. Na západě Čech tak Berani budou usilovat o odvetu. Utkání začíná v 17:30.

Jak jsou na tom Berani

Beranům se podařilo podruhé v sezóně zaskočit Liberec a konečně znovu bodovat, tím spíše na vlastním stadionu. Zápas proti Tygrům ale nedohráli útočníci Jakub Šlahař a Antonín Honejsek. Ani v jednom případě se snad nebude jednat o nic vážného.    

"Vary jsou určitě těžký soupeř, i když se jim teď aktuálně výsledkově třeba nedaří. Jedeme tam ale s dobrým pocitem, posilnění těmi dvěma body proti Liberci.  Chceme navázat na podařené přesilovky, musíme tam hrát poctivě, zodpovědně, pak můžeme urvat nějaké body," komentoval před výjezdem do Varů trenér PSG Berani Zlín Martin Hamrlík.

Psychicky povzbuzení se tak zlínští vydají na venkovní zápas do Varů, kde se pokusí prodloužit sérii proher svého soupeře a znovu se tak o krůček přiblížit příčkám zajišťujícím předkolo play off. 

 
Momenty z utkání s Karlovými Vary, 8. prosince 2020 na domácím ledě. Foto: Jiří Zaňát


Z tábora soupeře

Karlovarští hokejisté neprožívají aktuálně nejlepší období, vezou se na vlně porážek, když nedokázali zvítězit už šestkrát v řadě. Na domácím ledě dvakrát podlehli Litvínovu, body odtud ukradly i Vítkovice nebo Pardubice. 

"Nezačali jsme dobře, vlastně ani následující vývoj nebyl úplně v náš prospěch. Sezóna je ale ještě dlouhá a všechno se bude měnit. Některé týmy budou stoupat nahoru, jiné zas klesat. Teď nemá úplně cenu se upínat na tabulku, musíme jít do každého zápasu naplno a sbírat body," komentoval pro karlovarský web po prohraném utkání s Dynamem utočník Tomáš Mikúš.

V zadních řadách Energetikům chybí obránce Michal Plutnar, který má zlomenou klíční kost. Navíc se zpět do USA na kempy AHL vrací útočníci David Kaše a Jakub Lauko, pro které byl zápas s Pardubicemi posledním. Útok naproti tomu již dříve posílil útočník Tomáš Rachůnek, kterému se nedařilo dle představ v Liberci, a tak se vrátil na známou karlovarskou půdu.


Sestavy z předchozího utkání

HC Energie Karlovy Vary: Horák (Novotný) - Šenkeřík, Rohan (A), Weinhold, Graňák, Zábranský, Pulpán (A). Mikyska - Rachůnek, Kaše, Flek - Lauko, Mikúš, Beránek - Koblasa, Černoch, Kohout - Redlich, Skuhravý (C). Vondráček

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) -  Řezníček, Gazda, Žižka (C), Ferenc, Novotný, Nosek (A), Suhrada - Vopelka, Fořt, Kubiš (A) - Dufek, Honejsek, Köhler - Šlahař, Herman, Okál - Fryšara, Sedláček, Sebera