Daniel Huf začal sezonu s čistým kontem: Na nuly se nehraje

Záda brankářské jedničce PSG Berani Zlín Liboru Kašíkovi bude krýt i v nadcházející sezoně Daniel Huf. Z jednadvacetiletého gólmana se stává specialita na vychytané nuly na venkovním kluzišti, v loňské sezoně si připsal první čisté konto v extralize na ledě Komety. Do zápasové přípravy Beranů naskočil ve druhém duelu Poháru Generali České pojišťovny na ledě Přerova, vychytal všech 29 střel Zubrů a připsal si další „shutout“ v seniorském hokeji.
“Jak říká Marek Čiliak, na nuly se nehraje. Pojal jsem to úplně stejně. Pro tým je důležité, že se vyhrálo, což nám zvedlo sebevědomí. Čtvrteční zápas s Přerovem nám vyšel a čisté konto byla pomyslná třešnička na dortu,“ pověděl Daniel Huf, rodák z Přílep u Holešova.

Daniel Huf odchytal v loňské sezoně v extralize během 10 zápasů celkem 352 minut s úspěšností 90,64 procenta a průměrem 2,73 gólů na zápas. Na přerovském zimním stadionu se řádně zapotil především ve druhé třetině. „Ta byla hodně náročná a kondička dostala zabrat. Stálo při mě i štěstíčko, ale kluci na ledě hráli výborně. Celkově jsme odvedli výborný výkon,“ zhodnotil druhou výhru Beranů v letním poháru.

Nepočítáme-li minutý záskok v úvodním pohárovém duelu s Vítkovicemi, objevil se Huf na ledě v zápasovém vytížení po více než pěti měsících. Navíc unavení Zubři mladého gólmana na začátku příliš neprověřili. “Pro brankáře je to hodně těžké na psychiku, když nemá příliš práce. Byl tam jeden nájezd, který jsem chytl a postupně se dostal do utkání,“ řekl Huf, který si loni připsal i šestnáct utkání za prostějovské Jestřáby v Chance lize s průměrem 2,53 gólů na zápas.

Zlínský klub uplatnil na Hufa opci, odchovanec zůstane v Baťově městě minimálně do konce dubna příštího roku. Daniel netrénoval v rámci suché přípravy dva týdny, neboť podstoupil v květnu plánovaný operační zákrok. Nyní má za sebou už dva týdny společné přípravy s týmem na ledě. „Nohy přestávají pomalu bolet a rovněž kotník už je v pořádku. Měl jsem s tím problémy, ale věci si postupně sedají více dohromady. Navíc každým dnem očekávám novou výstroj,“ pověděl s úsměvem Daniel Huf. 
 
Bezchybný brankář Daniel Huf střelu jednoho z přerovských hráčů, přihlíží Josef Hrabal. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT