neděle 30. prosince 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Derniéra roku 2018 se odehraje při domácím zápase s Libercem

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín se představí v posledním kole kalendářního roku na domácím ledě v zápase proti týmu Bílí Tygři Liberec. Hokejová derniéra roku 2018 má své představení den před Silvestrem v rámci 31. kola Tipsport extraligy. Na Zimní stadion Luďka Čajky se valí nejlepší ofenzíva extraligy v podání Bílých Tygrů z Liberce. „Respektujeme sílu soupeře, ale nejdeme do duelu bez naděje. Po reprezentační pauze hrajeme dobrý hokej, sebevědomí nám zvedla i domácí výhra nad silným Hradcem. V domácím prostředí budeme s výraznou podporou fanoušků ještě silnější. Věřím, že odehrajeme velmi dobrý zápas s bodovým ziskem,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína. Úvodní buly bude vhozeno v 15:30 hodin.

Bílí Tygři z Liberce pod vedením Filipa Pešána nasbírali v dosavadním průběhu extraligy 55 bodů a patří jim druhé místo v tabulce. Ve svém středu mají nejlepšího hráče Marka Kvapila, který s velkým náskokem vévodí kanadskému bodování extraligy. Jako jediný extraligový tým vstřelili už sto gólů a během podzimu ještě přišli forvardi Michal Birner a Tomáš Filippi.  „Liberec má silný tým s vysokými ambicemi. Mají spoustu zkušených a šikovných hráčů v čele s Markem Kvapilem, během sezony útok ještě výrazně posílili. Na druhou stranu nejen poslední kolo ukázalo, jak se soutěž je v letošním ročníku nesmírně vyrovnaná a každý může porazit každého,“ řekl jednapadesátiletý kouč.

Bílí Tygři Liberec nepatří k oblíbeným soupeřům Beranů. Zatímco Zlín vyhrál na severu Čech naposledy v lednu 2015 a poté přišla šňůra sedmi prohraných utkání, na domácím ledě je bilance přece jen příznivější. Berani vyhráli v loňské sezoně nad Severočechy doma oba zápasy a ztratili pouhý bod. Letošní úvodní měření sil na zlínském ledě skočilo vysokým vítězstvím Liberce 7:2! „Výsledek byl pro nás hodně krutý, předvedená hra nebyla vůbec špatná. V odvetném zápase na ledě soupeře jsme sahali po bodech, po dvou třetinách jsme vedli 3:1. Poté přišel výpadek na začátku třetí třetiny a neustáli jsme enormní tlak Tygrů,“ uvedl Svoboda.
.
Na marodce jsou stále obránce Daniel Gazda (zlomený nos, otřes mozku) a útočník Antonín Honejsek (viróza). Menší zdravotní indispozice trápí lotyšského útočníka Edgarse Kuldu. „Uvidíme, jaká bude situace po ranním rozbruslení, zda budou všichni zdravotně v pořádku. Z prvoligové Poruby jsme si stáhli beka Martina Padrnose,“ upřesnil trenér Robert Svoboda.

Zápas 31. kola Tipsport extraligy 2018/2019 PSG Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 30. prosince od 15:30 hodin. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo textové zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína versus Bílí Tygři Liberec v české extralize:
CELKEM: 66 zápasů, 22 – 3 – 3 – 4 - 34, celkové skóre 161:207, 80 bodů
DOMA: 33 zápasů, 16 – 2 – 1 – 1 - 13, celkové skóre 89:88, 54 bodů
VENKU: 33 zápasů, 6 – 1 – 2 – 3 – 21, celkové skóre 72:119, 26 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009, 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 2:7, 28. září 2018 v sezoně 2018/2019
Nejvyšší vítězství venku: 4:0, 1. prosince 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 21. ledna 2018 v sezoně 2017/2018

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – venku 1:5, 4:8. Sezona 2016/2017: Zlín venku 0:4, 2:4 – Zlín doma 0:5, 2:3. Loňská sezona 2017/2018: Zlín venku 2:3, 0:7 – doma 3:2 po prodloužení, 4:3. Letošní sezona 2018/2019: Zlín doma 2:7 – venku 3:5.

Výsledky Liberce v letošní sezoně 2018/2019: venku Plzeň 0:4, Chomutov 3:1, Zlín 7:2, Pardubice 1:4, Karlovy Vary 3:2, Hradec Králové 2:3 po prodloužení, Brno 5:2, Vítkovice 4:6, Třinec 3:5, Mladá Boleslav 2:5, Olomouc 2:3 po nájezdech, Litvínov 2:6, Plzeň 3:7, Chomutov 4:2 – doma Pardubice 0:2, Třinec 4:1, Mladá Boleslav 8:3, Olomouc 4:3 po prodloužení, Litvínov 5:0, Sparta 4:5 po prodloužení, Plzeň 3:0, Chomutov 2:1, Zlín 5:3, Karlovy Vary 4:1, Hradec Králové 4:3 po prodloužení, Brno 5:2, Vítkovice 4:0, Sparta 4:1, Pardubice 3:1.

Hráčský kádr Bílí Tygři Liberec, sezona 2018/2019:
Brankáři: Roman Will, Marek Schwarz, Lukáš Hosnedl, obránci: Taylor Doherty (Kanada), Ladislav Šmíd, Lukáš Derner, Matěj Stříteský, Patrik Maier (Slovensko), Martin Ševc, Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Petr Kolmann, útočníci: Marek Kvapil, Michal Birner, Tomáš Filippi, Radan Lenc, Petr Jelínek, Lukáš Krenželok, Jan Ordoš, Jaroslav Vlach, Marek Zachar, Jakub Valský, Libor Hudáček (Slovensko), Tyler Redenbach (Kanada), Michal Teplý, Jan Jeník, Daniel Špaček, Adam Najman. Hlavní trenér: Filip Pešán (narozen 4.1.1978). Asistent trenéra: Patrik Augusta (narozen 13.11.1969).

Změny v kádru Liberce - přišli: Marek Schwarz (brankář; Orli Znojmo/EBEL), Taylor Doherty (obránce; Atlanta Gladiator/ECHL), Matěj Stříteský (obránce; HC Dukla Jihlava), Libor Hudáček (útočník; Färjestad BK/Švéd.), Radan Lenc (útočník; BK Mladá Boleslav), Jakub Valský (útočník; BK Mladá Boleslav), Marek Zachar (útočník; Sherbrooke Phoenix/QMJHL). Během sezony: Michal Birner (útočník;Fribourg-Gottéron/Švýcarsko), Tomáš Filippi (útočník; Amur Chabarovsk/KHL).

Odešli: Jaroslav Janus (brankář; HC Verva Litvínov), Aleš Stezka (brankář; Piráti Chomutov - hostování), Adam Jánošík (obránce; HC Slovan Bratislava/KHL), Michal Plutnar (obránce; HC Energie Karlovy Vary - hostování), Filip Pyrochta (obránce; Nashville Predators/NHL), Martin Bakoš (útočník; HC Kometa Brno, následně Boston Bruins/NHL), Milan Bartovič (útočník; HK Dukla Trenčín, po návratu z hostování v HC Vítkovice Ridera), Mário Bližňák (útočník; HK Dukla Trenčín/SR), Adam Dlouhý (útočník; Piráti Chomutov - hostování), Tomáš Filippi (útočník; Amur Chabarovsk/KHL), Lukáš Jašek (útočník; Vancouver Canucks/NHL), Jan Stránský (útočník; Piráti Chomutov), Lukáš Vantuch (útočník; Piráti Chomutov). Během sezony: Michal Bulíř (útočník; Metallurg Magnitogorsk/KHL), Dominik Lakatoš (útočník; PSG Berani Zlín – hostování).

Kanadské bodování hokejistů Bílí Tygři Liberec po 30. extraligovém kole: 1. Marek Kvapil 41 (15 + 26), 2. Libor Hudáček 24 (11 + 13), Radan Lenc 24 (11 + 13), 4. Petr Jelínek 18 (8 + 10), 5. Tyler Redenbach 17 (8 + 9), 6. Michal Bulíř 16 (13 + 3), 7. Jakub Valský 14 (6 + 8), 8. Martin Ševc 14 (5 + 9), 9. Lukáš Krenželok 13 (3 + 10), 10. Ladislav Šmíd 12 (2 + 10), 11. Tomáš Filippi 10 (5 + 5), 12. Michal Birner 8 (3 + 5), 13. Jan Ordoš 7 (1 + 6), 14. Matěj Stříteský 5 (1 + 4), 15. Lukáš Derner 5 (0 + 5), 16. Jaroslav Vlach 4 (3 + 1), Marek Zachar 4 (3 + 1), 18. Taylor Doherty 4 (1 + 3), 19. Dominik Lakatoš 4 (0 + 4), 20. Tomáš Havlín 2 (1 + 1), 21. Jan Jeník 2 (0 + 2), Michal Teplý 2 (0 + 2), Tomáš Hanousek 2 (0 + 2), 24. Daniel Špaček 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 24 hokejistů.

Střelci: 15 – M. Kvapil, 13 – Bulíř, 11 – L. Hudáček, Lenc, 8 – P. Jelínek, Redenbach, 6 – Valský, 5 – Ševc, Filippi, 3 – L. Krenželok, Birner, J. Vlach, M. Zachar, 2 – Šmíd, 1 – Ordoš, Stříteský, Doherty, Havlín.

Statistiky brankářů: Roman Will (28 zápasů, 1 558 odchytaných minut) - průměr 2,58 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,02. Marek Schwarz (6 zápasů, 199 odchytaných minut) - průměr 2,71 gólů na zápas, procento úspěšnosti 90,43.

Sestava Liberce v minulém extraligovém kole: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Valský, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, J. Vlach, M. Zachar. Trenéři: Pešán, P. Augusta