neděle 20. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Dnes přijede Chomutov. Berani hrají o prolomení série čtyř proher v řadě

Hokejisté PSG Zlín mají šanci na reparát po sérii nevydařených zápasů v dnešním domácím utkání 23. kola s týmem Chomutova. Berani prohráli v Tipsport extralize čtyři zápasy za sebou, přičemž z posledních střetnutí s Libercem, Spartou a Třincem mají hrozivé skóre 1:15! První trenér Rostislav Vlach udělal před utkáním s Chomutovem výrazné změny v sestavě, když pozměnil složení obranných řad a do sestavy se nevešel zkušený obránce Miroslav Blaťák. Rovněž útočné řady s výjimkou elitního útoku doznaly podstatných změn. Po zranění se vrací do sestavy dorostenec Filip Chytil. Začátek utkání je v 15:30 hodin.

Veselý a spol. utrpěli v pátek vysokou prohru na ledě Třince. Prohráli 1:7, když Oceláři nasázeli pět gólů do zlínské brány v rozmezí deseti minut během druhé třetiny. „První třetina byla vcelku vyrovnaná, ale ve druhé byl Třinec jasně lepší. Vše pramenilo z našich chyb. Neudrželi jsme kotouč a branky jsme dostali po hrubých individuálních chybách, což se nám v poslední době stává celkem často. Domácí vyhráli zaslouženě, zápas zlomili během deseti minut,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Berani potřebují zlepšit herní projev a především úspěšnost v koncovce. Zlín nedal dlouhých 173 minut gól, střelecký půst ukončil až na ledě Třince David Šťastný přesným zásahem v 45. minutě hry. „Hráli jsme téměř měsíc každý zápas pouze na tři lajny. Nyní se hraje v rychlém sledu třikrát týdne. Nechybí nám ani tak síly jako spíše jiskra, „drajf“ i krůček k tomu, abychom se vyrovnali nebo byli rovnocenným soupeřem protivníkům. Přikládám to k tomu, že zátěž byla pro kluky během uplynulého měsíce velmi těžká a náročná,“ uvedl Rostislav Vlach.

Do Zlína přijede tým Chomutova, který vede bývalý reprezentační trenér Vladimír Růžička. Piráti jsou v tabulce na sedmém místě, když v dosavadním průběhu extraligy vybojovali 32 bodů. Venku se jim příliš nedaří, neboť jsou společně s Pardubicemi druhým nejhorším týmem na cizím kluzišti a získali jen sedm bodů. „Měli skvělý start do extraligy. Ve srovnání s loňskou sezonou obměnili kádr, ale na začátku extraligy to nebylo vůbec znát. Sice poté pár zápasů prohráli, ale čeká nás velmi silný protivník. V naší situaci potřebujeme vyhrát, přerušit šňůru proher a a získat důležité body,“ řekl čtyřiapadesátiletý kouč Zlína. Oba týmy se utkaly v první čtvrtině základní části extraligy na ledě Chomutova, Piráti vyhráli doma 6:3.

Marodka se vyprazdňuje, zůstávají na ní pouze obránce Martin Matějíček a útočník Zdeněk Okál. Po zranění třísla se vrací na extraligový led sedmnáctiletý dorostenec Filip Chytil. „Nechtěli jsme uspěchat jeho návrat. Potřeboval se po návratu z reprezentační akce v Americe doléčit a nyní se již cítí fit. Okál začal tento týden lehce bruslit, zatím nelze přesně určit jeho návrat na led,“ upřesnil trenér Vlach. Na křídle čtvrtého útoku nastoupí Jiří Goiš z Přerova.

Utkání 23. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus Piráti Chomutov se hraje v neděli 20. listopadu v 15:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body. Po skončení utkání (cca 20 minut) proběhne u domácí střídačky oblíbená autogramiáda, fanoušci získají podpis útočníka Jana Maruny.

Nejvyšší prohra venku: 3:6, 7. října v sezoně 2016/2017

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1 po nájezdech, 4:1 – venku 1:2 po nájezdech, 5:1. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 3:6.

Výsledky týmu Piráti Chomutov v letošní sezoně 2016/2017: venku Vítkovice 3:2, Litvínov 4:2, Třinec 1:5, Mladá Boleslav 2:4, Hradec Králové 2:3, Karlovy Vary 3:4 po prodloužení, Plzeň 1:2, Pardubice 1:4 – doma Karlovy Vary 3:2, Plzeň 6:4, Liberec 3:2 po nájezdech, Sparta 4:3 po prodloužení, Pardubice 5:6 po prodloužení, Olomouc 1:4, Zlín 6:3, Brno 4:3 po prodloužení, Vítkovice 4:0, Litvínov 2:4, Sparta 6:5 po prodloužení, Třinec 5:4 po nájezdech, Olomouc 5:4 po nájezdech.

Kanadské bodování hráčů Piráti Chomutov po 22. extraligovém kole: 1. Michal Vondrka 23 (10 + 13), 2. Ivan Huml 20 (12 + 8), 3. Michal Poletín 18 (11 + 7), 4. David Kämpf 17 (8 + 9), 5. Vladimír Růžička ml. 17 (6 + 11), 6. Jan Rutta 11 (2 + 9), 7. Juraj Valach 10 (2 + 8), 8. Dávid Skokan 9 (4 + 5), 9. Petr Koblasa 9 (3 + 6), 10. Marek Tomica 8 (3 + 5) atd.

Statistiky brankářů: Ján Laco 3,12 gólů na zápas, 87,05 % úspěšnost, Jan Strmeň 2,90 gólů na zápas, 88,24 % úspěšnost, Tomáš Král 3,84 gólů na zápas, 86,60 % úspěšnost.

Sestava Chomutova v minulém extraligovém kole: T. Král (30. min Laco) - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Vondrka, Huml, Tomica - Račuk, Skokan, Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., Šťastný, Martínek.