neděle 19. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Do Zlína míří Mladá Boleslav, kterou poprvé povede nový trenér Vladimír Kýhos

Tipsport extraliga pokračuje v neděli 19. listopadu programem 23. hracího kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín se utkají s týmem BK Mladá Boleslav, který povede premiérově v roli trenéra Vladimír Kýhos místo odvolaného Patrika Augusty. Berani jdou do utkání s cílem ukončit špatnou střeleckou produktivitu z posledních kol. Veselý a spol. prohráli poslední tři zápasy a v každém duelu vstřelili pouze jeden gól.

Jsou to fráze, ale chodíme málo před bránu, v zakončení místo střelby zbytečně něco vymýšlíme. Měli jsme jednu šanci, puky se ale odrážely jinam, než jsme chtěli. Navíc nám soupeř hodně střel zblokoval,“ vykládal asistent trenéra Martin Hamrlík na tiskové konferenci po prohraném utkání s Třincem.

Berani zabrali v duelu s Oceláři až ve třetí třetině, dali kontaktní gól, ale hosté vzápětí odpověděli třetí brankou a dokráčeli po předchozích čtyřech prohrách k zasloužené výhře ve Zlíně. „Třetí třetina už byla z naší strany dobrá, měli jsme pohyb, byli jsme rychlejší a lepší v osobních soubojích. Akorát to nemělo ten správný účinek. Od třetí třetiny bychom se mohli odrazit," uvedl útočník Zdeněk Okál, který nabídl ve 44. minutě parádní nahrávku Tomáši Fořtovi na jediný gól Zlína v pátečním zápase.

Zlínští prohráli zápas už v úvodní třetině, když dvakrát inkasovali a dostali Oceláři do dvoubrankového vedení. „Bohužel jsme se nedostali od začátku do zápasu. Udělali jsme chyby vzadu, a když hrajete proti tak disciplinovanému soupeři jako je Třinec, skóre se těžko otáčí,“ řekl Hamrlík.

Necelých osmačtyřicet hodin po utkání s Třincem přijede na zlínský led soused v tabulce - Bruslařský klub z Mladé Boleslavi. Hokejisté z města automobilů nasbírali v dosavadním průběhu extraligy o bod méně než Berani, ale mají jeden zápas k dobru. V Bruslařském klubu působí i bývalí spoluhráči Zlína v loňské sezoně. A to obránce Oldrich Kotvan a především zlínský odchovanec Petr Holík, který do týmu loňského semifinalisty zavítal po nevydařeném angažmá v ruském Čerepovci (rozhovor s Petrem Holíkem najdete na straně 5). Tým Středočechů povede nově jmenovaný trenér Vladimír Kýhos. Do své funkce byl jmenován a oficiálně představen hráčům v sobotu 18. listopadu ráno, kdy také vedl první trénink.

Oba týmy se utkaly již v první čtvrtině základní části. Zlín na ledě soupeře prohrál bez nemocného brankáře Libora Kašíka 1:4. Bude v odvetě na zlínském ledě úspěšný?

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4

Výsledky Mladé Boleslavi v letošní sezoně 2017/2018: venku Jihlava 3:4 po prodloužení, Brno 3:2, Liberec 1:3, Vítkovice 2:3 po nájezdech, Hradec Králové 1:2, Olomouc 3:1, Sparta 2:3, Chomutov 3:2 po nájezdech, Pardubice 0:3, Litvínov 3:6 – doma Chomutov 1:2, Pardubice 4:2, Plzeň 2:3 po prodloužení, Litvínov 2:0, Zlín 4:1, Třinec 2:3, Jihlava 3:1, Brno 0:2, Liberec 3:1, Vítkovice 1:4, Hradec Králové 1:2 po nájezdech.

Kanadské bodování hokejistů BK Mladá Boleslav po 22. extraligovém kole: 1. Jakub Klepiš 12 (7 + 5), 2. Jakub Orsava 12 (6 + 6), 3. Lukáš Žejdl 11 (3 + 8), 4. Jakub Valský 9 (4 + 5), 5. Pavel Musil 9 (3 + 6), 6. Oldrich Kotvan 8 (1 + 7), 7. Dominik Pacovský 7 (4 + 3), Radan Lenc 7 (4 + 3), 9. Petr Holík 7 (3 + 4), 10. Tomáš Urban 5 (3 + 2), 11. Tomáš Knotek 4 (2 + 2), 12. Jan Hanzlík 4 (0 + 4), 13. Jiří Říha 3 (1 + 2) , 14. Martin Látal 3 (0 + 3), Matěj Stříteský 3 (0 + 3) , 16. Ronald Knot 2 (1 + 1), 17. David Němeček 2 (0 + 2), 18. Pavel Kousal 1 (1 + 0), Martin Procházka 1 (1 + 0), 20. David Bernad 1 (0 + 1), Ondřej Najman 1 (0 + 1), Vladimír Eminger 1 (0 + 1), Lukáš Pabiška 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 23 hokejistů.

Pořadí střelců: 7 – Klepiš, 6 –  Orsava, 4 – Valský, Pacovský, Lenc, 3 – Žejdl, Musil, P. Holík, Urban, 2 – Knotek, 1 – Kotvan, J. Říha, Knot, P. Kousal, M. Procházka.

Statistiky brankářů: Brandon Maxwell (16 zápasů/945 odchytaných minut) – průměr 2,22 golů na zápas, procento úspěšnosti 92,47 – Jan Růžička (6 zápasů/326  odchytaných minut) - průměr 2,02 golů na zápas, procento úspěšnosti 92,72.

Sestava Mladé Boleslavi v minulém extraligovém kole: Maxwell - Jan Hanzlík, Kotvan, J. Říha, Němeček, Eminger, Štich, Bernad - Klepiš, V. Němec, Pacovský - Orsava, P. Holík, Valský - L. Pabiška, Urban, Lenc - M. Procházka, Najman, P. Kousal. Trenéři: Ujčík a Žabka.