čtvrtek 23. ledna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Domácí souboj s Mladou Boleslaví uzavře třetí čtvrtinu základní části

Zlínský hokejový fanoušek se těší na dva domácí zápasy v závěru čtvrtého lednového týdne. Hokejisté PSG Berani Zlín změří síly v pátek 24. ledna v duelu s týmem BK Mladá Boleslav, v neděli Berani vyzvou celek HC Energie Karlovy Vary. Žižka a spol. vyhráli osm z posledních jedenácti zápasů, přičemž doma prohráli jediný z minulých šesti duelů. „Chceme předvést velmi dobrý výkon jako v předcházejícím souboji se Spartou a vyhrát. Spoléháme opět na výraznou podporu fanoušků. Věříme, že nám vytvoří opět skvělou atmosféru na stadionu a poženou nás svými hlasivkami k úspěchu,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Utkání s Boleslaví začíná v 17:30 hodin.

Zápas s Mladou Boleslaví uzavře třetí čtvrtinu základní části Tipsport extraligy. Hokejisté Zlína zatím nasbírali v osmatřiceti kolech 54 body a patří jim osmá příčka v průběžném pořadí. „Jsme daleko od sestupového místa, takže můžeme být spokojeni. Vždy je však co vylepšovat, kdo by nechtěl mít více bodů. Důležité je, že hra v našem provedení vypadá velmi dobře. Není to jen o pár lídrech v týmu, ale všichni hráči se podílí na produktivitě a úspěšných výsledcích,“ uvedl Robert Svoboda.

V pátek se objeví na zlínském ledě BRUSLAŘSKÝ KLUB MLADÁ BOLESLAV. Hokejisté z města automobilů jsou na pátém místě tabulky se ziskem 66 bodů. Středočechům velmi dobře chytá slovinský gólman Gašper Krošelj a klubovým statistikám vévodí téměř ve všech položkách slovenský útočník Pavol Skalický, který odehraje stý zápas v české extralize. „Mají velmi silný tým a čeká nás těžký zápas. Určitě se zdravě porveme se o to, abychom pokračovali v úspěšných výkonech z posledních zápasů. Začalo se nám dařit i doma a chceme v tomto trendu pokračovat,“ řekl dvaapadesátiletý kouč Zlína.

Berani jsou v letošní sezoně v soubojích se Středočechy stoprocentně úspěšní. Doma porazili Bruslaře přesvědčivě 4:0 a vyhráli na ledě soupeře 6:3. Zlín vyhrál tři z posledních čtyř vzájemných zápasů. „Každý zápas je jiný. Čeká nás třetí vzájemný souboj v sezoně. Pro nás je důležitý fakt, že s nimi hrajeme velmi dobře a daří se nám i výsledkově,“ objasnil Svoboda.

Zatímco Berani se od úterý připravují na dva domácí duely, Mladá Boleslav hrála ve středu na domácím ledě dohrávku s Třincem. Svěřenci trenérské dvojice Radim Rulík, Pavel Patera prohráli s Oceláři těsně 1:2. Bruslařský klub po sérii čtyř vítězství tentokrát body nezískal. „Hráli doma a další den mají prostor na regeneraci. Na každý tým to působí jinak, někomu vyhovuje rychlý sled utkání,“ uvedl dvaapadesátiletý kouč Zlína. Boleslavští vyrazili na Moravu již ve čtvrtek, na marodce jsou útočníci Jakub Klepiš, Radim Zohorna a obránci David Bernad s Ondřejem Dlapou.

Marodka Beranů se vyprazdňuje. Poslední dva rekonvalescenti obránci Daniel Gazda (ruka) a Lukáš Buchta (kotník) se objevili již na ledě. Po delší pauze zaviněné zraněním však potřebují dohnat tréninkové manko. „Uvidíme, co jim dovolí zdravotní stav. Až budou stoprocentně připraveni, můžeme uvažovat o jejich nasazení do zápasů,“ upřesnil Robert Svoboda na dotaz, zda se marodi vrátí do zápasové sestavy ještě před reprezentační únorovou přestávkou.

Zápas 39. kola Tipsport extraligy 2019/2020 PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav se odehraje na Zimním stadionu Luďka Čajky v pátek 24. ledna od 17:30 hodin. Pokladny zimního stadionu se otevírají v 16 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji i důležité extraligové body, případně sledujte duel na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4, 3:2 po nájezdech – doma 1:6, 1:3. Loňská sezona 2018/2019 – základní část Zlín doma 5:3, 4:1 – venku 3:2, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Mladá Boleslav 2:3 na zápasy, venku 1:3, 2:0, 1:4 - doma 1:2, 2:1 po prodloužení. Letošní sezona 2019/2020: Zlín doma 4:0 – venku 6:3.

Výsledky Mladé Boleslavi v letošní sezoně 2019/2020: venku Olomouc 2:1 po prodloužení, Liberec 3:4, Plzeň 4:1, Hradec Králové 0:2, Karlovy Vary 3:5, Zlín 0:4, Pardubice 2:1, Brno 3:0, Třinec 0:3, Litvínov 5:2, Vítkovice 7:3, Kladno 1:3, Olomouc 2:3 po nájezdech, Liberec 0:2, Plzeň 2:3 po nájezdech, Sparta 2:3 po nájezdech, Hradec Králové 3:2 po prodloužení, Karlovy Vary 4:2 – doma Pardubice 4:1, Brno 3:2 po prodloužení, Třinec 4:3, Litvínov 5:1, Sparta 1:2 po prodloužení, Vítkovice 5:3, Kladno 6:3, Olomouc 5:1, Liberec 1:2, Plzeň 4:3 po prodloužení, Sparta 0:1 po nájezdech, Hradec Králové 1:0, Karlovy Vary 4:2, Litvínov 4:6, Zlín 3:6, Pardubice 4:1, Brno 5:4 po prodloužení, Vítkovice 6:3, Kladno 5:2, Třinec 1:2.

Hráčský kádr Bruslařský klub Mladá Boleslav, sezona 2019/2020 - brankáři: Gašper Krošelj, Justin Peters, Jan Růžička, Radek Haas. Obránci: David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, Marek Hrbas, František Hrdinka, Karel Klikorka, Jiří Kurka, Martin Pláněk, Martin Ševc. Útočníci: Maris Bičevskis, David Cienciala, Oscar Flynn, Vladislav Houška, Žiga Jeglič, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Mário Lunter, Petr Maršoun, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Adam Zbořil, Radim Zohorna. Trenéři: Radim Rulík (narozen 10.6.1965), Pavel Patera (narozen 6.9.1971).

Změny v kádru Mladé Boleslavi - přišli: Martin Ševc (obránce, Liberec), Marek Hrbas (obránce, Chabarovsk/KHL), Mitchell Fillman (obránce, České Budějovice/Chance liga), Sabahudin Kovačević (obránce, Karlovy Vary), David Cienciala (útočník, Třinec), Jan Stránský (útočník, Chomutov), Adam Zbořil (útočník, Nové Zámky, SVK). Během sezony: Radek Haas (brankář, Pori/Finsko), Maris Bičevskis (útočník, Hradec Králové), Žiga Jeglič (útočník, Zlín), Mário Lunter (útočník, Banská Bystrica/SVK).
Odešli: Dominik Groh (brankář, Znojmo/EBEL), Oldrich Kotvan (obránce, Liberec), Jan Hanzlík (obránce, konec kariéry), David Němeček (obránce, Rauma/FIN), Tomáš Knotek (útočník, Karlovy Vary), Martin Látal (útočník, Pardubice), Dominik Pacovský (útočník, bez angažmá), Lukáš Volf (útočník, Vsetín/Chance liga), Martin Procházka (útočník, Vsetín/Chance liga). Během sezony: Pavel Musil (útočník, Olomouc), Michal Vondrka (útočník, Pardubice), Sabahudin Kovačevič (obránce).

Kanadské bodování hokejistů BK Mladá Boleslav po 38. extraligovém kole: 1. Pavol Skalický 39 (16 + 23), 2. Adam Zbořil 23 (9 + 14), 3. Jakub Klepiš 23 (7 + 16), 4. Ondřej Najman 21 (8 + 13), 5. Michal Vondrka 16 (8 + 8), 6. Radim Zohorna 15 (7 + 8), 7. Marek Hrbas 14 (6 + 8), Pavel Kousal 14 (6 + 8), 9. Žiga Jeglič 13 (6 + 7), Jan Stránský 13 (6 + 7), 11. David Šťastný 12 (7 + 5), 12. Oscar Flynn 12 (4 + 8), 13. Martin Pláněk 11 (3 + 8), 14. Martin Ševc 11 (2 + 9), 15. Maris Bičevskis 9 (3 + 6), 16. Mitchell Fillman 9 (0 + 9), 17. Mário Lunter 5 (3 + 2), 18. Ondřej Dlapa 5 (2 + 3), 19. Jiří Kurka 4 (3 + 1), 20. Lukáš Žejdl 4 (2 + 2),  21. Pavel Musil 3 (2 + 1), David Bernad 3 (2 + 1), 23. David Cienciala 3 (0 + 3), 24. Martin Hrdinka 1 (1 + 0), Karel Klikorka 1 (1 + 0). Celkem bodovalo 25 hráčů.

Střelci: 16 – Skalický, 9 – A. Zbořil, 8 – O. Najman, Vondrka, 7 – Klepiš, R. Zohorna, D. Šťastný, 6 – Hrbas, P. Kousal, Jeglič, J. Stránský, 4 – Flynn, 3 – Pláněk, Bičevskis, Lunter, Kurka, 2 – Ševc, Dlapa, Žejdl, P. Musil, Bernad, 1 – Hrdinka, Klikorka.

Statistiky brankářů: Gašper Krošelj (30 zápasů, 1786 odchytaných minut) - průměr 2,12 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,27. Jan Růžička (4 zápasy, 223 odchytaných minut) - průměr 1,35 gólů na zápas, procento úspěšnosti 95,73. Justin Peters (4 zápasy, 180 odchytaných minut) - průměr 2,33 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,03. Radek Haas (2 zápasy, 115 odchytaných minut) - průměr 4,17 gólů na zápas, procento úspěšnosti 88,73. Martin Michajlov (1 zápas, 5 odchytaných minut) - průměr 24,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 33,33.

Sestava BK Mladá Boleslav v minulém extraligovém kole: Krošelj - Ševc, Hrbas, Pláněk, Hrdinka, Fillman, Klikorka - Grim, A. Zbořil, Skalický - D. Šťastný, Jeglič, Pabiška - J. Stránský, Bičevskis, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík, Patera.