Dorostenci odehráli přátelské utkání proti Pardubicím + FOTO

Po více než dvou měsících zlínští dorostenci nastoupili k ostrému zápasu, na venkovním kluzišti ve Svitavách vyzvali vrstevníky z Pardubic. Šlo o přátelské utkání, neboť mládežnické hokejové soutěže jsou stále přerušené.

Duel nebyl předem plánovaný, organizace proto proběhla bleskově. S nabídkou sehrát přátelské utkání přišli Východočeši v úterý a ve středu vpodvečer již oba týmy stály na ledě proti sobě. „Na rozhodování jsme měli minimum času. Když nás Pardubice kontaktovaly, tak jsme to celé zrealizovali během asi deseti minut,“ říká trenér Tomáš Jankovič.

„Zápas jsme brali jako odměnu pro hráče. S tréninky je to teď těžké, příprava holt je, jaká je. Chtěli jsme, aby si to kluci užili. Kdo ví, kdy zase budeme moct nějaký zápas hrát,“ pokračuje kouč dorostenců.

Utkání se uskutečnilo ve Svitavách, neboť zde mají venkovní kluziště. Zápas díky tomu splňoval platná nařízení. Plnohodnotné hřiště s mantinely, nad kterým stojí velký stan, během roku využívá místní hokejbalový klub a v zimních měsících se dá na ploše bruslit.

Pardubicím nakonec mladí Berani podlehli. Důležitější než výsledek je však to, že se takový zápas vůbec odehrál. „Akce splnila účel. Nebylo to svázané nějakou taktikou, chtěl jsem, aby kluci hráli to, co znají a co umí. Samozřejmě, počítají se góly a chtěli jsme vyhrát, takže porážka mrzí. Ale v této době a za dané situace jsme především rádi, že se zápas uskutečnil,“ dodává Jankovič.

Děkujeme klubu HC Dynamo Pardubice za nabídku a za pozvání.

Fotogalerie