úterý 05. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Dozvuky duelu v Boleslavi: Köhler dostal stopku na jeden zápas a pokutu

V sestavě hokejistů PSG Berani Zlín bude scházet v jednom zápase (úterý 5. ledna s Kometou Brno) zkušený útočník Bedřich Köhler. Nejlepší střelec Beranů v sezoně vyfasoval od předsedy disciplinárky Viktora Ujčíka na základě podnětu klubu BK Mladá Boleslav za zákrok na protihráče Jana Stránského jednozápasový trest a finanční pokutu ve výši 10% základní měsíční odměny. Právě pětatřicetiletý Köhler rozhodl v 56. minutě zápas v městě automobilů jedinou trefou, když duel skončil fotbalovou výhrou 1:0 pro Zlín.

Köhler za zákrok na Jana Stránského na začátku druhé třetiny v utkání 32. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín dostal menší trest za krosček. Po podnětu Středočechů se zákrokem zabýval ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise Viktor Ujčík.

V tiskové zprávě Českého hokeje je uvedeno: Na základě videozáznamu Ujčík shledal, že hráč se zákroku dopustil jako třetí v souboji, přičemž při střetu se primárně soustředil na napadení soupeře, který bezprostředně předtím absolvoval souboj s jiným protihráčem. Hráč neučinil nic, aby následky střetu minimalizoval, a při se značným důrazem vedeném zákroku narazil protihráče na hrazeni. Předseda disciplinární komise ELH proto zákrok překvalifikoval na vražení na hrazení a Bedřicha Köhlera, který byl v uplynulých dvou letech dvakrát disciplinárně trestán, potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání a finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny.

Záznam zákroku najdete ZDE

Předseda disciplinární komise ELH se na základě podnětu klubu BK Mladá Boleslav zabýval rovněž jednáním Bedřicha Köhlera ve druhé třetině stejného utkání. Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč zneužil kontaktu s protihráčem Martinem Pláňkem k tomu, aby se teatrálním pádem na ledovou plochu pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích. Kontakt s protihráčovou holí přitom nebyl takové intenzity ani charakteru, aby byl podobný pád (úmyslné pokrčení nohou, rotace) jeho důsledkem. Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil toto jednání jako nafilmovaný pád nebo přehrávání a Köhlera potrestal finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny.