pátek 24. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Drama na zlínském ledě rozhodla až osmá série nájezdů, Berani berou dva body

Článek aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 49. kola Tipsport extraligy nad týmem Piráti Chomutov 4:3 po samostatných nájezdech. Více než čtyři tisícovky diváků viděly na ZS Luďka Čajky nejdelší zápas letošního extraligového ročníku. Nevídané drama rozsekla až osmá série a celkově šestnáctý nájezd. Berani vstoupili do důležité bitvy o předkolo úspěšně a v první třetině dali dva góly. Piráti snížili hned na začátku druhé třetiny a v 47. minutě srovnali krok po úspěšné střele z buly. Zlín opět strhl vedení na svou stranu, ale Severočeši vyrovnali krátce po přesilovce, při které si vytvořili velký tlak. Rozhodnutí nakonec přinesly až nájezdy, které rozhodly o bonusovém bodu pro žlutomodré barvy. Branky zaznamenali David Šťastný, Miroslav Blaťák, Petr Holík a rozhodující nájezd proměnil Roberts Bukarts. Berani se dostali v tabulce na postupové desáté místo, když o bod přeskočili Plzeň. Tým PSG Zlín hraje v neděli 26. února televizní zápas v Olomouci, začátek v 18:30 hodin.