sobota 19. září 2020 | Lukáš Kapinus

Druhé kolo pokračuje nedělním soubojem na Spartě

Po pátečním startu nového ročníku Tipsport extraligy ledního hokeje pokračuje hokejový program hned v neděli, 20. září. V druhém kole vyjedou Berani bojovat o první vítězství do Prahy na led Sparty. Utkání začíná již v 15:00.

Jak jsou na tom Berani?

Zlínským Beranům vstup do extraligy před domácími fanoušky vůbec nevyšel. Olomouc nás zaskočila třemi góly v první třetině, na prohře nic nezměnilo ani snížení Pavla Sedláčka na začátku třetí třetiny. Z utkání si naštěstí nikdo neodnesl žádná zranění, nadále tedy zůstává v platnosti absence Tomáše Žižky, Martina Novotného a Jana Václavka

O první body do tabulky tak Berani budou bojojvat na ledě Sparty, kde tři zápasy v řadě nedokázali zvítězit. Stejně na tom budou i domácí, kterým se nevydařil úvod soutěže v Plzni. O motivaci tedy nebude nouze.

"Do zápasu se Spartou musíme zlepšit hlavně produktivitu. Předvedená hra nebyla špatná, byly tam samozřejmě chyby, plynoucí z gólové ztráty, nervozity, podráždění. Závěrečná třetina ale byla dobrá, težké střely, tlak na golmana. Neprosadili jsme se, ale věříme, že naše hra přinese proti Spartě ovoce. Chystáme se samozřejmě trochu jinak, hrajeme venku, s jiným soupeřem, ale na hře úplně nebudeme nic měnit. Herní filosofii máme srovnanou," komentoval plány na nedělní utkání se Spartou hlavní trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda

Z tábora našeho soupeře

Sparta i přes úvodní vstřelený gól v oslabení a střeleckou převahu podlehla na ledě Plzně 3:5. Zápas poznamenal také velký počet vyloučení, kdy Pražané v přesilové hře Plzně dvakrát inkasovali, sami se naopak v početní převaze prosadit nedokázali. Tým těsně před začátkem soutěže opustil útočník Marek Kvapil, na ledě se však ukázala většina letních posil Sparty, včetně Davida Němečka nebo Romana Horáka, který si v utkání připsal dva kanadské body za gól a asistenci. Další dvě branky vsítili Tomáš Pavelka a Robert Říčka.

Sestavy z předchozího utkání

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) - Košťálek, Němeček, Piskáček, Dvořák, Jurčina, Pavelka, Kalina - Řepík (C), Horák, Tomášek - Dvořáček, Sukel, Rousek - Forman, Pech, Buchtele - Kudrna, Říčka, Zikmund

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) - Gazda, Řezníček, Nosek (C), Suhrada, Ferenc, Hamrlík, Dluhoš - Herman, Fořt, Ondráček - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Fryšara, Köhler - Karafiát, Sedláček, Kubiš