úterý 03. září 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Duel s Trenčínem se odehraje v Brumově tři na tři, nastoupí i Ondráček

Hokejisté PSG Berani Zlín odehrají předposlední přípravný zápas před startem extraligy na ZS v Brumově-Bylnici s účastníkem slovenské Tipsport ligy HK Dukla Trenčín. Utkání bude výjimečné v netradičním formátu, neboť se odehraje po dohodě obou klubů podle nezvyklých pravidel, a to ve třech hráčích na ledě (plus brankáři) na 3 x 15 minut. Poprvé zasáhne do utkání po operaci achilovky nejproduktivnější hráč loňské sezony Jiří Ondráček. Příprava s Trenčínem se uskuteční v úterý 3. září v 17 hodin.

Zlínský tým nenastoupil v letošní přípravě ani v jednom utkání v kompletním složení. Nejdříve trio hráčů bylo na letním přípravném kempu národního týmu, poté zaúřadovala marodka. Berani nebudou kompletní ani v duelu s Trenčínem. Mimo hru zůstávají útočníci Rickard Palmberg (svalové zranění) a Jakub Herman (rameno). Pozitivní informací je, že do zápasu s Duklou naskočí na pár minut Jiří Ondráček, který dohání tréninkové manko po květnové operaci Achilovy paty a nastoupí rovněž Pavel Kubiš, který nedohrál domácí přípravu s Olomoucí kvůli otřesu mozku.

Berani odehráli v přípravě zatím pět zápasů s bilancí jedna výhra, čtyři prohry při skóre 7:13. Zlín trápila v předchozích zápasech marodka v ofenzívě a především nízká střelecká produktivita. V rámci letního turnaje Zubr Cup porazili doma Slavii 3:2 (branky Šlahař 2, Köhler) a prohráli na ledě prvoligového Přerova 1:4 (gól Honejsek). Poté se představili dvakrát doma, podlehli Olomouci 2:3 po prodloužení (Fořt, Šlahař) a prohráli těsně s Kometou 1:2 (Honejsek). V minulém týdnu neuspěli na ledě Olomouce, kde prohráli 0:2.

Zlínští hokejisté nastoupí proti Trenčínu v tomto složení: v brance se objeví Kašík, připraven Huf. Z obránců budou hrát Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka, Nosek a útočníci Honejsek, Fořt, Šlahař, Kubiš, Ondráček, Okál, Köhler, P. Sedláček, Szturc, Fryšara, Popelka, Dufek.

Zápas bude netradiční svým formátem, neboť se odehraje se třemi bruslaři na každé straně. Třetina bude zkrácena o pět minut, hrát se bude třikrát patnáct minut. V případě vyloučení se hraje klasicky pět na čtyři. „Před startem extraligy si vyzkoušíme hru v „overtime“, což se nám během sezony v prodloužení bude hodit. Kluziště má v Brumově má nestandardní rozměr, proto jsme se domluvili na uvedeném formátu,“ pověděl Antonín Stavjaňa hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Trojnásobný slovenský mistr a československý šampion ze sezony 1991/1992 HK Dukla Trenčín skončil ve slovenské extralize v sezoně 2017/2018 na druhém místě, v minulém ročníku vypadl už ve čtvrtfinále v dramatické sérii s Nitrou. Dukla pod vedením trenéra Jána Pardavého odehrála v letošní přípravě již osm zápasů a všechny vzhledem k rekonstrukci Zimního stadionu Pavla Demitry na venkovních stadionech. Trenčín tři zápasy vyhrál, jeden remizoval a čtyřikrát prohrál. Není bez zajímavosti, že v přípravě porazil vysoko český extraligový tým z Karlových Varů 9:3.

Výsledky Trenčína v přípravě: Brno 1:4, Vsetín 3:4, Olomouc 3:6, Karlovy Vary 9:3, Capitals Bratislava 4:4, Havířov 3:2, Vítkovice 0:5, Vsetín 1:0.

Sestava Trenčína z posledního utkání v Dubnici nad Váhom s prvoligovým Vsetínem: Tomek - Stach, Kajínek, Švec, Durina, Valach, Starosta, Mikyska, Štach, Coughler, Dužek, Chromiak, Sládok, Bartovič, Lapšanský, Bokroš, Alderson, Hlinka, Rajnoha, Radjenovič, Džugan, Sojčík. Trenéři: Pardavý, Frühauf.