sobota 06. listopadu 2021 | Vojtěch Gargulák

Důležitý zápas je tady! Berani doma vyzvou kladenské Rytíře

Hokejové Berany čeká před reprezentační přestávkou velký zápas. V utkání dvou posledních mužstev tabulky se v neděli od 15:30 na Zimním stadionu Luďka Čajky střetnou s Kladnem, které momentálně sedí o sedm bodů před nimi. Dokážou žlutomodří svého nejbližšího soupeře porazit a ztrátu stáhnout? Nebo Jaromír Jágr opět strhne Rytíře k velkému výkonu a odjede ze Zlína jako vítěz? Přijďte domácí mužstvo v tomto důležitém souboji podpořit!

Berani prohráli posledních pět zápasů, body nedovezli ani v pátek z Karlových Varů, kde padli 1:4. Opět se projevila zejména slabá produktivita, vždyť za posledních dvanáct zápasů dali Zlíňané jen dvakrát víc než jeden gól. Předposlední Kladno je na tom střelecky lépe, i Rytíři však většinu svých zápasů těsně prohrávají. V uplynulém týdnu cestovali do Litvínova a Třince, po porážkách 3:4, respektive 0:2 však na body nedosáhli. Další šanci budou mít v neděli od 15:30 na Zimním stadionu Luďka Čajky.

Podmínky vstupu na stadion jsou k nahlédnutí ZDE

Přemůžou Berani houževnaté Rytíře?

Ani Rytíři do Zlína nejedou v optimální pohodě. Poslední čtyři zápasy prohráli, v Třinci jim navíc kvůli zranění chyběl jejich druhý nejproduktivnější hráč Nicolas Hlava. Ten v prvním vzájemném utkání této sezóny asistoval na vítězný gól kladenských, který ve čtvrté minutě prodloužení vstřelil obránce Kyle Wood. Berani tehdy v chomutovském azylu Rytířů padli 2:3.

Hokejisté z Baťova města ale moc dobře vědí, že bod z domácího utkání proti Kladnu by tentokrát byl málo. A tak potřeba zmobilizovat veškeré síly a dovést zápas k veledůležitému vítězství. Třeba jako při poslední návštěvě Středočechů v prosinci 2019, kdy Berani před svými fanoušky Rytíře smetli 6:0.

„Bude to důležitý zápas. Jak se říká, bude se hrát o šest bodů. Připravit se specificky na Kladno ale nejde, musíme být v prvé řadě připraveni v hlavě, protože všechno ostatní už máme. Doufám, že bude opět skvělá atmosféra a my prodáme ten tvrdý trénink“

Libor Kašík, brankář PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Jaromír Jágr, útočník (49)

Prosadí se opět hokejová legenda?

Nejzvučnější jméno kladenské soupisky není třeba představovat. Legendární Jaromír Jágr i v devětačtyřiceti letech objíždí extraligové stadiony a proti o generaci mladším hráčům zdaleka nezůstává pozadu. V kanadském bodování Rytířů patří jejich hrající majitel na třetí místo, dosud posbíral třináct bodů. V letošní sezóně má ale brzy padesátiletý olympijský šampion, mistr světa a vítěz Stanley Cupu jediný cíl – zachránit mateřské Kladno v extralize. Překazí mu Berani jeho plány?

Proč vyrazit zítra na hokej?

• Důležitý souboj proti v tabulce nejbližšímu soupeři!
  • Legendární Jaromír Jágr se po letech opět představí na zlínské půdě!
  • Skvělá atmosféra a bohatý doprovodný program!

Nejvyšší vítězství venku: 6:2, 20. ledna 1995 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší prohra venku: 3:8, 24. října 1993 v sezoně 1993/1994, 19. září 2006 v sezoně 2006/2007