Edgars Kulda: Je to skvělý pocit, první zápas a první gól. Paráda!

V přípravě sázel gól za gólem a střeleckou pohodu si přenesl i do extraligové sezony. Lotyšský útočník Edgars Kulda si střelecký účet v české nejvyšší hokejové soutěži otevřel už v první třetině zápasu proti Třinci a i díky jeho brance hokejisté PSG Berani Zlín zvítězili 4:2. "Je to skvělý pocit. První zápas doma před plným zimákem a první gól. Paráda," liboval si Kulda.

- Hostující tým jste překvapili hodně aktivním výkonem, že?
"Dneska jsme ukázali, jak bychom rádi hráli. Chtěli jsme je napadat, věděli jsme, že pod tlakem budou dělat chyby. To se stává každému a díky tomu jsme také skórovali. Hráli jsme hodně týmově, to je cesta, kterou se musíme ubírat v celé sezoně. Jen třetí třetinu jsme začali v pomalém tempu, málo jsme forčekovali a jen se dívali, jak hraje Třinec. Ale poté, co nám dali druhý gól, jsme se zvedli a zvládli to." 

- Máte za sebou první zápas v české extralize, jak jste se cítil?
"Přišel jsem sem v létě a je to pro mě něco nového. Pomohl mi rychlý gól, který jsem vstřelil, pak jsem se na ledě cítil lépe. Bylo to pro mě jednodušší. Doufám, že takhle budu pokračovat."

- Lotyšským hokejistům se ve Zlíně daří, víte o tom?
"Ještě před pěti lety tady skoro nikdo z mých krajanů nehrál. Buky byl prvním, kdo sem přišel. Jsem rád, že tady můžu hrát i já."

Jak jste si užil atmosféru na stadionu?
"Byla skvělá. Po skončení zápasu jsme jeli vítězné kolečko a já měl jet jako první, tenhle rituál neznám. (úsměv) Fanoušci byli skvělí, neustále fandili a bylo je slyšet. Moc jsem si to užil."

Lotyšský útočník Edgars Kulda při vítězném kolečku po utkání s Třincem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT