Euforický Daniel Gazda: Hattrick? Paráda, a ještě na Spartě!

Euforie, se kterou přišel na pozápasový rozhovor, se slovy popsat nedá. Daniel Gazda se stal klíčovým mužem PSG Berani Zlín při vítězství 6:4 na ledě pražské Sparty, a to když tři góly sám vsítil a na jeden nahrál. "Určitě to byl první hattrick. Paráda, a ještě na Spartě!" zní cenzurovaná verze zlínského obránce.

Výhra se přitom v O2 areně nerodila snadno. Berani hned třikrát museli dotahovat náskok soupeře, z toho na 3:3 právě zásluhou Gazdy. "Víme, jaký má Sparta tým. První dvě lajny jsou pro extraligu nadstandardní, byl to velmi těžký zápas. Třikrát jsme v něm prohrávali a vždy jsme srovnali, to je pro nás dobrá vizitka, od toho se můžeme odpíchnout," těšilo Daniela Gazdu po zvládnutém duelu.

Drama to bylo až do samého konce. Když už se zlínští hokejisté dostali do vedení, Sparta tři minuty před koncem srovnala. "Po tom gólu mi blesklo hlavou, že tři minuty udržet je bude těžké, že budou chtít tři body. Říkal jsem si, bod bude dobrý... A najednou se něco stalo, my máme tři body a jedeme domů," popisoval čtyřiadvacetiletý bek, který si pak ale vzal slovo.

Za minutu dal vítěznou trefu na 5:4 a posléze vše korunoval trefou přes celé hřiště do opuštěné klece soupeře. "Tonda Honejsek odvedl dobrou práci na brankovišti, to by mě sežral, kdybych to neřekl. Snad poprvé stál před gólmanem a byl z toho takový úklid v pokojíčku. Dobrá práce," pokračoval ve skvělé náladě Gazda. "Ale musíme slavit jen do půlnoci, zítra se jde do práce," dodal po premiérovém hattricku.

"Určitě první hattrick. Paráda, a ještě na Spartě (velký smích). Byl to můj životní zápas, ještě jsem měl kdysi v Boleslavi 2 + 1. Přidaná a ta nejdůležitější hodnota je k tomu ale ta, že bereme tři body. Všichni víme, kde jsme. Doufám, že na to v neděli navážeme," řekl směrem k duelu s Pardubicemi hrdina pátečního večera.