Ferenc po stíhací jízdě: Larry nám napsal, že se nesmíme bát vyhrát

Když krátce před polovinou zápasu dostali zlínští hokejisté tři góly během 106 vteřin, na ukazateli skóre svítilo v třinecké Werk aréně hrozivých 3:0. Zdálo se, že proti úřadujícímu mistrovi mohou leda tak hodit ručník do ringu. Berani ovšem duel nezvdali a postupnými kroky zápas dotáhli do samostatných nájezdů, kde stíhací jízdu završili výhru 5:4. Jeden gól, dvě asistence a proměněný nájezd zapsal obránce PSG Berani Zlín Jakub Ferenc.
Jakube, dostali jste tři góly během 106 vteřin, přesto jste dokázali v Třinci vyhrát. Kde se ve vás vzala taková síla na obrat?
"Do té doby to byl vyrovnaný zápas, i když jsme měli tento výpadek, měl jsem tři střídání a ve všech jsme dostali gól. Tak jsme si říkali, ze přece stačí jeden vstřelený gól, zase se dostaneme do varu a půjde to. Padl tam Piškotovi (pozn. Pavel Kubiš) takový šťastný, za chvilku hned druhý a už byl zápas zase vyrovnaný. Věděli jsme, že se s nimi dá hrát, navíc pořád bylo před námi třicet minut do konce. Všechno se mohlo stát a nakonec i stalo."

Každopádně po celý duel jste dotahovali náskok Ocelářů, ať už 0:3, 2:4 nebo i v nájezdech. Takový stíhací závod...
"Přesně tak. Ale Larry (pozn. Martin Hamrlík) nám napsal takový motivační papír, že se nesmíme bát vyhrát, tak jsme se nebáli a vyhráli."

Co říci k vašemu samostatnému nájezdu, běžně věšíte puky pod břevno?
"Jezdil jsem už v Přerově nájezdy a dělal jsem to samé. Gólman mně zavřel lapačku, tak jsem musel jako pravák do bekhendu. Už jsem měl v zápase pár bodů, tak jsem dostal nominaci. Věřil jsem si."

Obecně ale nájezdy vycházely všem, celkem padlo z deseti pokusů sedm gólů.
"Za to je potřeba pochválit třinecké ledaře. Led byl skvělý a na tom se nájezdy dělají o dost lépe. Šlo to vidět."

Obránce PSG Berani Zlín Jakub Ferenc. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT