úterý 27. prosince 2016 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Filip Chytil: Přestali jsme dodržovat věci, které nás minule vedly k výhrám

Vést o dva góly proti Pardubicím? To není žádný med. Zlínští hokejisté s tím mají bohaté zkušenosti, zatímco ve Zlíně vymazalo Dynamo ztrátu za půl minuty, tentokrát to bylo za více než půl utkání. "Přestali jsme od druhé třetiny hrát svou hru," mluvil o příčině porážky dorostenec Filip Chytil, který se stal nejlepším hráčem utkání na straně Beranů.

Přitom úvod svátečního a zároveň jubilejního dvoustého vzájemného zápasu v historii těchto dvou klubů vyšel Zlínským skvěle. Již ve druhé minutě se šťastně prosadil právě Chytil, který byl snad jediným na ledě, kdo věděl, že padl gól. Brankář Martin Růžička suverénně i po písknutí žil v domnění, že má puk ve výstroji, zlínský více než stohlavý kotel stojící na druhé straně arény se rovněž neradoval. "Dostali jsme se do situace dva na dva. Mou první střelu soupeř srazil na zadní mantinel, měl jsem ale rychlost, tak jsem do puku jenom ťuknul. Bylo to z nulového úhlu, gólmanovi kotouč proskočil mezi rukou a tyčkou," popisoval úvodní trefu zápasu nejmladší člen zlínské družiny.

A do kabin šli Berani ještě spokojenější. V 19. minutě nadvakrát dostal puk do sítě Bukarts. Po přestávce ale už nastoupilo na led jiné zlínské mužstvo. Hned zkraje třetiny sice mohl na 3:0 svým druhým gólem v zápase zvýšit Chytil, ale v úniku neuspěl. "Teď už s tím nic neudělám, samozřejmě to mrzí," prohodil sedmnáctiletý útočník. Od této chvíle však získaly převahu Pardubice.

"Dvoubrankové vedení nás možná uspokojilo, přestali jsme dodržovat věci, které nás v předchozích zápasech vedly k výhře," myslí si Chytil. "Ano, tým přestal od druhé třetiny hrát to, co jsme si řekli," přikývl trenér PSG Zlín Robert Svoboda.

Dynamo nastartoval gól ve vlastním oslabení ve 27. minutě, kdy při rozehrávce obral o puk Jiřího Marušáka u mantinelu Tomáš Klimenta a vyzval ke skórování Jerema Leduca. "Soupeři jsme nabídli šanci a od té doby se stal lepším týmem. Můžeme děkovat brankáři Kašíkovi alespoň za bod," pokračoval Svoboda. Při další přesilovce Zlína si zase vytvořili šanci Pardubičtí, Klimenta však zblízka pálil mimo odkrytou branku.

Vyrovnání přišlo ve 47. minutě z hole Rolinka, jenž potrestal již po třech vteřinách Žižkovo vyhození puku mimo mantinely. A v prodloužení, kdy oba celky jednou orazítkovaly brankovou konstrukci, vše rozsekl v poslední minutě David Tomášek. "Bod asi bereme. Sice jsme vedli 2:0, poté měl ale soupeř mnoho gólovek k tomu, aby skóre otočil," uzavřel dorostenec Chytil.