Forvard Matěj Sebera: Těším se na fanoušky, jsou šestým hráčem na ledě

Dvacetiletý útočník PSG Berani Zlín Matěj Sebera má za sebou úspěšně suchou přípravu před blížícím se novým ročníkem Tipsport extraligy. Mladý forvard doléčil zranění ruky ze závěru sezony, při kondičním tréninku nic neošidil a s optimismem vyhlíží již vstup do nadcházející sezony. „Už se nemůžu dočkat rozhodující fáze přípravy. Hodně se těším na první přátelské zápasy v sezoně a hlavně na zlínské fanoušky v ochozech. V loňské sezoně nám citelně chyběli. Je to šestý hráč na ledě a vždy dělají parádní atmosféru. Doufám, že budou moci přijít v plném počtu,“ pověděl Matěj Sebera, velký příslib do budoucna, kterého čeká druhá sezona v nejvyšší soutěži. Hladový je po dalších zkušenostech mezi seniorskou smetánkou.
Berani uzavřeli v minulém týdnu deset týdnů společné kondiční přípravy, které byly ještě rozděleny týdnem individuálních činností. Letošní příprava na suchu přinesla i podstatnou novinku. „Byla odlišná v tom, že jsme začali po čtyřech týdnech pravidelně trénovat na ledové ploše zimního stadionu. Každou středu jsme měli klasický trénink na ledě. Osobně to hodnotím velmi pozitivně a jako vítané zpestření přípravy. Například trénink tři na tři na ledě je rozhodně lepší než běhat dlouhé tratě. Za mě byla příprava jedním slovem skvělá,“ hodnotil Matěj Sebera. 

Talentovaný forvard se zapojil poprvé do letní přípravy extraligového A-týmu v loňské sezoně. „Letos jsme kromě pobytu na ledě hodně využívali posilovnu pod vedením kondičního kouče Radomila Vašíka. Venku byl kladen důraz na rychlostní sprinty, neběhali jsme dlouhé tratě, což byl největší rozdíl ve srovnání s loňskou přípravou. Dlouhé tratě nemusím jako většina kluků, nejsme vytrvalci,“ vysvětlil zlínský odchovanec.

Sebera naskočil během loňského září do premiérové sezony v nejvyšší soutěži. Postavou subtilní hokejista získal cenné zkušenosti v seniorském hokeji a v první sezoně mezi elitou odehrál v extralize celkem 30 zápasů, ve kterých si připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. V nadcházející sezoně by už jeho využití na ledě i počet bodů v produktivitě měly být vyšší. „Zatím jsem tímto směrem nepřemýšlel. Mám za sebou úspěšně letní přípravu, jsou tady ještě kluci z juniorky. Všichni jsme na stejné vlně, nebylo znát, kdo je starší nebo mladší. Ale ano, budu hrát druhý rok mezi seniory, cítím se lépe než loni, nabral jsem zkušenosti a jsem silnější než před rokem,“ řekl Sebera.

Fyzické parametry nestaví Seberu rozhodně mezi robustnější hráče, ale i menší hráč může být rychlejší a šikovnější s pukem než jeho vyšší spoluhráč. „Potřebuji zesílit, nabrat svalovou hmotu a být silnější. Hokej je stále silovější, s mou váhou a výškou je to v rozích během osobních soubojů hodně těžké. Přidával jsem si během přípravy navíc posilovnu, abych nabral sílu. V tom jsem loni hodně strádal,“ upřesnil tvrdý letní dril Matěj Sebera.

Nadějný mladík laboroval v loňské sezoně se zraněním a na led se vrátil až v polovině prosince. Závěr extraligové sezony dohrával se zraněným zápěstím. „Naštěstí to nebylo nic vážného a nyní je všechno v pořádku. Postupně jsem si ruku na jaře rozcvičil, přišla potřebná síla a na ledové ploše už to bylo v naprosté pohodě. Ani při střelbě mě to neomezovalo. Pálil jsem už naplno,“ hlásil v závěru přípravy na suchu.

Zlínští hokejisté si nyní užívají zaslouženou letní dovolenou. Oproti předchozím sezonám je ta letošní zkrácená a trvá jen dva týdny. „Na volno jsem se hodně těšil. S přítelkyní jsme odletěli na pár dní k moři na Mallorcu. Vyčistím si hlavu a hlavně načerpám energii do hlavní části sezony. Nevydržím se válet celý týden jen u moře, určitě vezmu do ruky alespoň tenisovou raketu nebo vyzkouším další doplňkové sporty,“ hlásil Sebera z Baleárských ostrovů ve Středozemním moři. 

Berani nastupují již v pondělí 26. července na ledovou plochu, aby zahájili závěrečnou přípravu před startem extraligy. Ta začíná již 10. září domácím zápasem s Litvínovem. „Už se nemůžu dočkat, jedná se příjemnější část sezony. Letní dril mně nevadí, ale na ledě je to o něčem jiném. A hlavně se těším na první přátelské zápasy v sezoně,“ pověděl Sebera.  

V nadcházející sezoně se snad už celosvětová pandemie kolem covidu-19 uklidní a v ochozech se objeví po dlouhém půstu natěšení diváci. „Už se na ně hodně těším. Fanoušci nám v loňské sezoně citelně chyběli. Je to šestý hráč na ledě, zvláště tady ve Zlíně, kde dělají parádní atmosféru. Doufám, že budou moci přijít v plném počtu,“ řekl závěrem Matěj Sebera.